Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Infarktové finále! V neskutečném zápase porazila Argentina Francii 4:3 na penalty

Argentinci se radují.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
fotbal

Dlouho očekávané finále mistrovství světa ve fotbale v katarském Dauhá zná své vítěze. Suverénní Argentinci nepustili Francouze ke gólovým šancím a deklasovali je 4:3 po penaltovém rozstřelu. Hvězdný Lionel Messi v nervydrásajícím zápase změřil síly s Kylianem Mbappém a zajistil svému týmu třetí výhru na mistrovství světa v historii.

Potřetí v historii se stal tým Argentiny vítězem mistrovství světa ve fotbale. Předcházel tomu však nervydrásající zápas plný zvratů. Od počátku měli navrch Argentinci. Slavný Lionel Messi, kterému dosud titul z mistrovství světa scházel, proměnil ve 23. minutě pokutový kop a jihoamerický tým šel do vedení.

Druhý gól za Argentinu vstřelil ve 36. minutě Ángel Di María, který zakončoval úplně sám po předchozí krásné přihrávce Mac Allistera. Už to vypadalo, že Argentina si jde pro jasné vítězství, jenže před koncem přišel pokutový kop pro Francii. Kylian Mbappé ho proměnil a v 81. minutě snížil na 1:2 z pohledu Francie.

A na vyrovnání se čekalo jen pouhou minutu. Skóre srovnal opět Mbappé a šlo se na prodloužení. V napínavém průběhu fanoušci viděli množství pěkných šancí na obou stranách. Messi opět skóroval ve 109. minutě a Argentina se znovu ujala vedení. Jenže Francouzi si to nenechali líbit a zásluhou fenomenálního Mbappého podruhé vyrovnali ve 118. minutě, jen dvě minuty před koncem prodloužení.

Souboj dvou fotbalových es

Ani jeden z týmů už další gól nedal, a tak o vítězi finále a novém mistru světa musely rozhodnout penalty. V nich osud Francie zpečetili Kingsley Coman a Aurélien Tchouaméni, kteří své kopy neproměnili. Argentina tak mohla slavit těžce vydřené vítězství. V souboji dvou hvězdných fotbalistů Messiho a Mbappého se radoval ten první a žádný z vysněných titulů už mu teď nechybí.