Hokejová blamáž! Češi poprvé v historii MS padli s Rakouskem. Do kolen je srazil bývalý útočník Brna

Zklamání ve tvářích českých hokejistů po prohře s Rakouskem.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
ms v hokeji

Lopota, bída, mizérie. Trápení českého hokejového týmu na letošním mistrovství světa pokračuje. Ač se mohlo zdát, že Rakousko je snadný soupeř, nakonec se outsider radoval z historického úspěchu, když porazil partu trenéra Jalonena nečekaně 2:1 na samostatné nájezdy.

Český tým v zápase hokejového mistrovství světa proti Rakousku byl pasován do role favorita a po prohře se Švédy si chtěl spravit chuť. Už neslaný, nemastný začátek utkání však dával tušit, že o snadný zápas nepůjde. V 18. minutě se přesto podařilo skórovat kapitánovi Romanu Červenkovi a Češi se ujali vedení.

Osudová střela Briana Reblera

Stav utkání zůstal nezměněn téměř až do konce základní hrací doby. V poslední minutě však Rakušané sáhli ke hře bez brankáře, Čechům se nepovedlo vystřídat a přišla pohroma. Brianu Reblerovi se povedlo dopravit puk za Vejmelkova záda a duel šel do prodloužení.

Češi se za celý zápas nedostali do potřebného laufu. Vyslali jen dvacet ran a hráli pouhé dvě přesilovky. Herní projev z turnajů EHT těsně před startem šampionátu se vytratil a s Čechy bylo v Tampere zle.

O historicky první výhře Rakouska nad českou reprezentací na šampionátu totiž v samostatných nájezdech rozhodl někdejší útočník brněnské Komety Peter Schneider. V exekucích se mu jako jedinému povedlo rozvlnit síť a zařídil tak Rakušanům překvapivý triumf, který komplikuje české reprezentaci boj o čtvrtfinále.

Matěj Stránský: Chybí jednoduchost

"Chybí jednoduchost, málo střel na bránu, odrazy puku, nejsme tam u nich, to musíme zjednodušit, třeba je tam točíme, ale nic z toho, takže musíme víc střílet. Ale říkáme si to pořád a pořád se nic neděje. Nevím…," snažil se hledat v rozhovoru pro Českou televizi důvody debaklu útočník Matěj Stránský, který litoval vyrovnání v samém závěru.

"Naši hráči byli dlouho na ledě, nepovedlo se vystřídat, přišel blbý odraz od Karlose, odrazilo se mu to na druhou stranu a tam u toho dorážejícího hráče nikdo nebyl, takový smolný odraz, ale my jsme měli zápas zlomit daleko dřív," lamentuje útočník Davosu.

Systém, který fungoval českému týmu v přípravě, v Tampere zatím nefunguje. "Začali jsme vymýšlet, kolikrát můžeme vystřelit a ještě dáme nahrávku. Jednoduchost tomu chybí, říkali jsme i to několikrát, pokud to nepochopíme, tak nevím…," povzdechl si Stránský pro Českou televizi.