Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Danuše Nerudová obvinila Filipa Turka ze lži: Ezoterickou knihu prý vydal ještě před smrtí své matky, v debatě tvrdil opak

Danuše Nerudová obvinila Filipa Turka ze lži: Ezoterickou knihu prý vydal ještě před smrtí své matky
Zdroj: Se souhlasem CNN Prima News/Koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
volby

Pondělní debata dvou kandidátů do Evropského parlamentu se v jednu chvíli zvrhla v hádku ohledně knihy "Paraziti v nás“, kterou vydal Filip Turek. Danuše Nerudová mu vyčítala, že kniha propaguje nebezpečné a neověřené postupy vůči nemocem, jako je třeba pití Sava. Turek tehdy odpověděl, že knihu vydal po své matce, která již zemřela. Jenže Nerudová nyní na sociální sítí X napsala, že Turek lže, protože kniha byla vydána ještě před smrtí jeho matky. "Turek se tak neštítí opravdu ničeho, ani lhát o své rodině. Tohle je opravdu něco, co lidsky nedokážu pochopit," napsala Nerudová.

Spor o kontroverzní knihu "Paraziti v nás“, kterou vydal kandidát do Evropského parlamentu Filip Turek (Motoristé sobě), má dohru. V pondělní debatě na CNN Prima News vydání knihy Turkovi vyčetla Danuše Nerudová (STAN).

V knize autorka, Turkova matka Eleni, kritizuje lékařskou vědu a nabízí vlastní teorie o příčinách nemocí. „Turek vyvolává strach v lidech a pak jim nabízí jednoduché řešení. Prodává stroje, které vyléčí rakovinu, nebo knihu, která doporučuje pít Savo,“ řekla Nerudová o Turkovi. "Já bych chtěla říci, že v byznysu se to nazývá šmejdství a prodejci hrnců. Jak se to nazývá v politice, to nevím," přidala ještě vzápětí.


Kniha Paraziti v nás

  • V knize, kterou napsala matka Filipa Turka Eleni, autorka kritizuje lékařskou vědu a nabízí různé teorie o příčinách nemocí.
  • Tvrdí, že za většinou nemocí stojí nerozpoznaní parazité a těžké kovy, a předkládá neověřené metody léčby, jako jsou biorezonanční přístroje nebo pití zředěného toxického bělidla.
  • Tato tvrzení jsou lékařskou vědou odmítnuta a varují před nimi i odborníci.
  • Kniha také cituje Jima Humbla, který tvrdil, že pití zředěného bělidla může vyléčit jakoukoli nemoc, včetně rakoviny nebo HIV.
Turek na to odpověděl, že knihu vydal po své matce, která již zemřela. "Zemřela mi matka a já jsem zdědil autorská práva na knihu, kterou napsala. Po tragické smrti jsem se snažil pomoci mojí sestře. Oni mají nějakou ezo představu o světě a já jsem založil s.r.o," řekl.

Danuše Nerudová: Turek se neštítí ničeho

Nyní však Nerudová na sociální síti X napsala, že všechno je jinak a kniha byla vydána ještě před úmrtím Turkovy matky. "Včera jsem kritizovala pana Turka za prodej knihy, která doporučuje pití sava. On tvrdí, že obsah nečetl a prý jenom převzal práva po tragické smrti své matky. Jenže je to další lež a znovu se ukazuje, kam je až ochotný v politickém souboji zajít. Kniha vyšla dříve, před tragickou smrtí, a pan Turek se tak neštítí opravdu ničeho, ani lhát o své rodině. Tohle je opravdu něco, co lidsky nedokážu pochopit," napsala Nerudová.

Odkazovala se přitom na zjištění Vojtěcha Pecky, který na X v úterý napsal, že kniha vyšla dříve, než Turkova matka zemřela. "Turek o tragédii v rodině opakuje všude, nicméně kniha vyšla roku 2015, Turkova matka zemřela o půl roku později, jak je uvedené v druhém vydání knihy. Nadto v knize dokonce matka Filipovi Turkovi děkuje za pomoc s vydáním a financováním knihy. Turek jako vydavatel je v tiráži," napsal.

Nábytek s hákovými kříži a přilba fašistického hnutí

Aby toho nebylo málo, Turka dostihla další kauza, o které se rovněž debatovalo, a sice sbírka starožitností s nacistickou symbolikou.

"Mně nepřijde úplně normální, že máte doma svícny s hákovými kříži,“ narážela v debatě Nerudová na fotku z článku Hospodářských novin, kde je vidět Turkův nábytek. „Ano, mám doma mnoho starožitností. Je to úplně normální, mám také dýku SS po otci. Nejsem člen NSDAP a nejsem pravicový radikál. Doma mám mnoho starožitností, trofeje a dary od mých kamarádů. Takových artefaktů mám mnoho a za to se nestydím,“ opáčil Turek.

Zelení nyní kvůli tomu žádají lídra Přísahy Roberta Šlachtu, aby ho odvolal ze společné kandidátky. "Nepokrytá záliba ve sběratelských předmětech s hákovými kříži, dýka SS a zejména fotka v přilbě se znakem řeckého neofašistického hnutí Zlatý úsvit – to všechno jsou deklarace nebezpečných postojů, které nemají mít v politice dnešní doby podle Zelených žádné místo a je potřeba je ostře odmítnout," uvedli v tiskové zprávě, kterou doplnili odkazem na fotografie Turka ve zmíněné přilbě.

Redakce eXtra.cz kontaktovala Filipa Turka se žádostí o vyjádření, ale do vydání textu odpověď nepřišla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy