Češi na turnaji porazili silného soupeře: Po vítězství nad USA jsou ve čtvrtfinále!

Češi se radují z gólu proti USA. Vlevo střelec Matěj Blümel.
Zdroj: Profimedia
mistrovství světa v hokeji

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa silného soupeře, celek USA, těsně a se štěstím 1:0 a čeká je tak čtvrtfinále. Vítězství zařídil brankou v první třetině Matěj Blümel.

Po počátečních pochybách a po debaklu s Rakouskem nyní český tým potvrdil, že hokej umí, a dokázal vyhrát. Spojené státy na mistrovství světa porazil nejhubenější možnou výhrou 1:0 a nyní je už jasné, že bude ve čtvrtfinále. V rámci skupiny B pak Češi skončí nejhůře třetí.

Na střely vedli Američané

O jedinou branku zápasu se postaral v první třetině Matěj Blümel, který skóroval v osmé minutě. Češi pak už vedení zápasu nepustili, ačkoli několikrát byli Američané ve velkých šancích. Například při akci Boldyho, který trefil tyč české branky, nebo zakončení hvězdy soupeře Setha Jinese, který promáchl přihrávku hned u brankoviště.

Zajímavé je, že ani jeden z týmů nevyužil přesilovky. Češi měli navíc jednu pětiminutovou. Dostali se však jen k šanci Krejčího, který trefil soupeřova obránce. Silná nebyla ani střelba na bránu. V ní Američané Čechy překonali poměrem 24:16. K vítězství jim to však nepomohlo.