Věra Špinarová zkolabovala při vystoupení v Čáslavi. Při zpěvu se jí udělalo zle od srdce. Došla ještě do šatny, ale pak už museli zasahovat zdravotníci.

Špinarovou převezli do nemocnice Motol. Lékaři konstatovali, že se jí zastavilo srdce. Vypadalo to s ní velmi špatně. Její rodina ale naději neztrácela.

„Maminka je momentálně v bezvědomí, ale věříme, že se ten stav zlepší. Prosíme všechny fanoušky, aby na ni mysleli a drželi jí palce. Opravdu to teď moc potřebuje,“ uvedl ve čtvrtek její syn Adam Pavlík.

Bohužel její srdce dál už bít nechtělo. V pondělí Adam Pavlík informoval, že jeho maminka navždy usnula…

„Chtěl bych touto cestou poděkovat celému zdravotnickému týmu a lékařům nemocnice v Motole za péči, kterou mé mamince věnovali. Zároveň chci poděkovat všem fanouškům a přátelům za podporu a účast v této těžké chvíli, kterou já a celá naše rodina prožívá. Termín posledního rozloučení, které bude v Ostravě, bude upřesněn,“ uvedl v pondělí ráno Adam Pavlík.

Svou kariéru Špinarová zahájila už v 15 letech, kdy nahrála svou první píseň Já před tebou klečím. Věra Špinarová disponovala nezaměnitelným altem. Přezdívalo se jí česká Janis Joplin či Tina Turner.