Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Známe pravé důvody čistky Šilhánové z ranní show: Neuvěříte, co vyplouvá na povrch!

Ranní show Evropy 2 platila dlouho za nedotknutelnou.
Zdroj: facebook Evropy 2

Poslední dva dny média rozvířila kauza o vyhazovu Lucie Šilhánové z Ranní show Evropy 2, kterou posluchači dost nevydýchávají.

Třináct let úspěšný formát, který stojí na dvojci Mareš – Hezucký, již časem doplnila Šilhánová, je nejposlouchanějším ranním blokem v zemi, který byl považován za nedotknutelný, jenže teď je všechno jinak. Šilhánová byla za nevyjasněných okolností odejita. Web RadioTV.cz uvedl, že za vyhazovem Šilhánové údajně stojí vleklé spory s ředitelkou Evropy 2 Jitkou Fürst.

Několik lidí z rádia, jejichž identitu známe, mělo potřebu nám (a určitě i konkurenci) přiblížit některé praktiky, ke kterým má na jejich pracovišti docházet: „Lucii byly vytýkány naprosté nesmysly, jakože není příliš energická, později začala dostávat pokuty, které vylezly až do výše 120 000 Kč, ty snad ale nakonec platit nemusela. Nejhorší ale bylo, když se začalo rýpat v jejím rozchodu (s badmintonistou Petrem Koukalem, pozn. red.) a bylo jí řečeno, že se to prý příliš odráží ve vysílání,“ nechápe jeden z lidí, kteří se rozhodli promluvit, protože za dlouhodobými personálními neshodami a celkově vyhrocenou atmosférou v rádiu je prý nadstandardní vztah mezi Jitkou Fürst a šéfem a majitelem Evropy 2 a Frekvence 1 Michelem Fleischmannem, který Fürst do funkce ředitelky rádia jmenoval a od letošního ledna jí svěřil i sesterskou stanici na Slovensku.

„Museli byste vidět, jak to tady vypadá na poradách. Častokrát mi to připadá, jako by je vedl hlavně Leoš, protože on tomu prostě rozumí a ví, co lidi chtějí v éteru slyšet, navíc Jitka prostě provozu rádia podle mnohých nerozumí, ale musíme ji respektovat,“ tvrdí další zdroj a připomíná, že Fürst stojí i za nedávným odchodem Tomáše Novotného, který si měl údajně v opilosti na party TV Nova na její nedostatky postěžovat samotnému Fleischmannovi, netuše, že ten je její opravdu hodně velký kamarád, jestli si rozumíme.

Evropa 2 stále nevydala žádné oficiální vyjádření, zřejmě se čeká na setkání Mareše s vedením, který se prý rozhodl, že odchod své dlouholeté kolegyně nenechá jen tak. Dnes navíc ve vysílání chyběl a co víc, exkluzivní zdroj, mimořádně blízký managementu společnosti, která Evropu 2 provozuje, nám naznačil, že se v rádiu schyluje i k dalším personálním změnám, což se mezi zaměstnanci ví, a dochází prý k eskalaci už tak vyhrocené situace.

Situaci dále sledujeme.

Související články

Další články