Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zmatená důchodkyně jela po kolejích: Myslela si, že je na silnici!

Zmatená řidička ujela po kolejích sto metrů!
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
+ Další 4 fotografie
Sedmašedesátiletá důchodkyně ujela po kolejích v Ostravě asi sto metrů, než jí došlo, že není na silnici. Myslela si, že jede po špatně vyasfaltované vozovce. Blokovala dopravu v obou směrech, a dokonce minula vyděšené cestující, čekající na zastávce na tramvaj.

Seniorka z Vítkovic cestovala do ostravské nemocnice na předoperační vyšetření. Spletla si však kolejiště se silnicí. Sjela podjezdem z Palkovské ulice do míst, kde vozovka přechází v dlažbu a poté koleje. Po nich dojela až na zastávku Hulvácká, kde sama zastavila. Vůz museli z kolejiště vyprostit přivolaní hasiči. Řidičce ani nikomu z přihlížejících se naštěstí nic nestalo.

Podle výpovědi hasičů to není poprvé, kdy se nějaký senior v těchto místech takto spletl. V březnu zde hasiči vyprošťovali Renault staršího muže, o dva měsíce později Škodu Felicii postarší ženy, která míjela zastávku, a nyní Kiu Picanto seniorky z Vítkovic. Rekordní vzdálenost, kterou pomatení řidiči dokázali po kolejích ujet, je dokonce přes sto metrů. Možná by pomohlo výrazné upozornění na vjezd do kolejiště.

Související články

Další články