Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Zjistěte, jaké magické krystaly se nejvíc hodí pro vaše znamení zvěrokruhu

Zdroj: archiv
Víra v magické vlastnosti krystalů je spjata i s dvanácti znameními zvěrokruhu. Pokud se při výběru minerálů budete řídit právě tím, v jakém znamení jste se narodili, dotyčný kámen na vás bude působit ještě silněji než na ostatní lidi.

To samozřejmě neznamená, že vás nemůže přitahovat krystal určený pro úplně jiné znamení. Stane-li se tak, rozhodně upřednostněte svou intuici! Následující přehled vám ovšem může značně usnadnit volbu v případě, kdy váháte mezi více minerály, z nichž každý ve vás vzbuzuje podobně pozitivní pocity.

Beran

Karneol Beranům dodává sebedůvěru, citrín jim pomáhá s manifestací snů. Granát zvyšuje jejich energii, čímž zajišťuje dosažení maximálního potenciálu při jakémkoliv výkonu.

Blíženci

Jadeit eliminuje negativitu a nastoluje rovnováhu vašeho fyzického, emočního i intelektuálního těla. Rutilovaný křemen vám umožní dosáhnout nejvyššího duševního stavu a karneol přináší radost a sílu.

Býk

Pro Býky je jasnou volbou peridot, díky němuž budou odvážnější a naučí se více naslouchat svým instinktům. Karneol usnadňuje překonávání různých nepříjemných situací a pyrit umožňuje zlepšit pracovní výkony.

Kozoroh

Peridot představuje skvělý nástroj k energetické očistě. Podobné účinky má i granát, který dokáže odstraňovat blokády čaker. A azurit stimuluje vaše božství.

Lev

Granát rozdmýchá váš vnitřní oheň a tím i velké vášně. Tygří oko má moc podpořit váš duševní vývoj k větší moudrosti a karneol zvýší vnitřní sílu i kreativitu.

Panna

Pannám dělá často problém otevřít své srdce ostatním. Proto je pro ně skvělou volbou červený jaspis či kyanit – oba tyto kameny mají v daném směru skvělé účinky. Jadeit jim pak zajistí hojnost a prosperitu.

Rak

Potýkáte-li se s nedostatkem vytrvalosti, sáhněte po červeném jaspisu. Perleť paua (abalone) vás spojí s mořem a tím učiní více vnímavými vůči emocím jiných. Měsíční kámen ve vás probudí svobodného ducha.

Ryby

Pokud máte zlomené srdce, rozhodně si pořiďte chryzokol. Ametyst vás zase uklidní a přinese vám příjemný pocit uvolnění. Akvamarín usnadňuje práci s intuicí.

Střelec

Střelce neustále vyhledávají nová dobrodružství, takže jim může přijít vhod bronzit, který funguje coby katalyzátor životních změn. Citrín vám umožní spojit se s vaším vnitřním JÁ a tyrkys zlepšuje intuici.

Štír

Štíři v okamžicích hněvu jistě ocení citrín, malachit či ametyst – všechny jmenované minerály jim pomohou se uklidnit. Citrín navíc vyvolá pocity štěstí a vyrovnanosti. Malachit zase přeměňuje negativní energii na pozitivní vibrace a ametyst skvěle čistí auru.

Váhy

Taky jste často obviňování z nerozhodnosti, protože vám dlouho trvá zvážit všechna pro a proti? Vyzkoušejte lapis lazuli. Citrín podporuje optimismus a labradorit čistí i chrání auru.

Vodnář

Akvamarín vám pomáhá řešit konflikty a žlutý jaspis hojí duševní zranění. Potřebujete-li rychle obnovit ztracenou psychickou rovnováhu, sáhněte po ametystu.

Související články

Další články