Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Žirafy se v Dánsku zabíjet mohou, halál a košer jsou však pasé! Židé a muslimové to berou jako porušování náboženské svobody a bouří se!

Rituální zabíjení zvířat je od pondělí v Dánsku minulostí.
Zdroj: profimedia.cz

Minulý týden odsouhlasila dánská vláda nový zákon, který zakazuje tradiční židovské a islámské rituální zabíjení zvířat. Při halál (muslimském) a košer (židovském) způsobu přípravy masa jsou totiž zvířata nejprve omráčena a pak jsou jim proříznuta hrdla, z nichž se postupně nechávají vykrvácet.

A právě tento způsob zpracování masa se příčí tamním ochráncům zvířat, kteří dohnali dánskou vládu až k této změně zákona.

Proti zákazu se prakticky ihned ohradily židovské a islámské spolky, které jej vnímají jako porušování svobody náboženského vyznání. Na jejich stranu se přidali i další Dánové, kteří se do nového znění zákona opírají především s ohledem na nedávnou kauzu z kodaňské zoo, která obletěla svět. „V Dánsku je zabití zdravé žirafy před zraky dětí v pořádku, ale košer/halál kuře je ilegální,“ zní jejich příspěvky na Twitteru.

Tamní ošetřovatelé tam utratili 1,5 roku starého žirafího samečka a obhajovali to snahou zabránit příbuzenskému křížení zvířat.

Související články

Další články