Nechutný případ řešil Vrchní soud v Olomouci. Únos se odehrál v květnu letošního roku a nyní soud definitivně potvrdil všem zúčastněným tresty. Ty jsou vzhledem k ohavnosti činu velmi nízké. Co se vlastně ten osudný večer stalo a jak se podařilo dívce utéct?

„Všichni tři jsme se shodli na tom, že je to hezká holka, tak ji Karel vzal a přitiskl na podlahu auta,“ zaznělo u soudu z výpovědi Josefa Dubského na policii. Unesenou dívku poté dovezli do kempu Lučina na Hodonínsku. Dívka se pokoušela bránit, ale bylo jí vyhrožováno, že může skončit v sudu na dně Orlické přehrady.

Poté ji všichni tři muži znásilnili. „Taťka říkal hned od začátku, že si nějakou holku vezmeme domů, kde se s ní budeme milovat. Se strýcem jsme se pak domluvili, že by bydlel s námi, abychom ji měli všichni tři,“ prozradil naprosto nechutný a zvrácený plán Josef mladší. Prý chtěli dívku takto zneužívat až 10 let! Naštěstí se dívce podařilo v nestřeženém okamžiku utéct. Doběhla až k recepci kempu, kde požádala o pomoc. Na místo poté přijela policie.

„Udělal jsem největší chybu ve svém životě, nechtěl jsem nikomu ublížit,“ řekl dokonce Josef Dubský starší. Právě toho napadlo, že by si úchylná trojice mohla „pořídit“ sexuální otrokyni a 10 let ji zneužívat a držet v zajetí.

Podle vyšetřovatelů je Dubský starší iniciátorem celého plánu a udílel příkazy svému bratrovi a synovi. „Byla to vůdčí osoba celého plánu. Sám se k tomu doznal. Proto mu byl udělen nejvyšší trest, a to na samotné horní hranici trestní sazby,“ řekl předseda senátu Daniel Plšek. Josef Dubský starší dostal trest 12 let vězení.

Jeho syna Josefa Dubského mladšího poslal soud do vězení na 8 let. Prý má nižší intelekt, ale byl si vědom svých činů a moc dobře věděl, co dělá.

Karel Dubský dostal desetiletý trest. Prý se o plánu na únos dozvěděl na poslední chvíli, ale výpovědi unesené dívky a dalších svědků říkají něco jiného.

Otázkou také zůstává, jak je možné, že je Dubský starší a jeho syn pořád na svobodě. Již v minulosti Dubský znásilňoval jednu ze svých bývalých manželek, navíc to není poprvé, co se pokusili o únos. Dubský starší a jeho syn se pokusili unést dívku před obchodem v Třebíči a měli s ní stejný plán, jako s osmnáctiletou mladou ženou. Ten se jim naštěstí nepovedl. Proto do další „akce“ přizvali i strýce Karla.