Pětatřicetiletá Heather McManamy z amerického Wisconsinu už dva roky bojuje s rakovinou prsu. A třebaže ještě stále nemá úplně prohráno, její naděje na přežití se zmenšují. Američanka však nečeká s rukama v klíně, až jí zaklepe konec na dveře, a rozhodla se ještě vykonat něco důležitého.

Pokud by totiž skutečně zemřela, zanechala by po sobě nejenom svého manžela, ale také čtyřletou dceru Briannu. A právě pro tu nyní tvoří hromadu dopisů, videí a dalších maličkostí, které ji mají provázet životem v případě matčiny smrti.

„Neskutečně mi rve srdce vědomí, že moje dcera a manžel budou smutní, až zemřu, a nebude žádného způsobu, jak je uklidnit. Tohle je pro mě řešení, jak mít kontrolu nad něčím, nad čím nejde mít kontrolu,“ svěřila se žena.

Jednotlivé dopisy jsou holčičce adresovány pro významné události jejího života, jako jsou například narozeniny, zasnoubení, svatba nebo první pracovní poměr. Heather myslela ale i na banálnější situace, a tak si Brianna může jednoho dne přečíst něco ke svému prvnímu pivu nebo prvnímu rozchodu. Větší dopisy doplňuje i hromada malých rad a povzbuzení do těžkých dnů. Žena se zkrátka rozhodla pomáhat své dceři co nejvíc i po smrti.

Takový přístup se nám líbí. A hlavně Heather držíme palce, protože nesmíme zapomínat, že stále není nic definitivně ztracené!