Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Žena si přála oblejší hýždě. Nyní je ráda, že má vůbec nějaké. Mohla být totiž mrtvá!

Sen o lepém pozadí se mohl stát pro mladou Floriďanku osudným…
Zdroj: Profimedia.cz

Tisíce žen po celém světě podstupují drastické zákroky nelegální plastické chirurgie. Jenže implantáty a injekce, které si nechávají vpravovat načerno do těla, často vedou k nepřiměřeným alergickým reakcím nebo dokonce k úmrtí. Oscarina Busse z Floridy zažila okamžiky hrůzy, poté, co si nechala do hýždí vpravit silikon.

Jejím snem bylo docílit stejně kyprých tvarů, kterými se chlubí například Ms. Banks, jenže tak invazivní zákrok její tělo nezvládlo. „Bylo to strašné. Můj zadek začal měnit barvy. Nejdřív zmodral, pulzoval stejným způsobem, jako byste si utáhli silně prst provázkem. Pak se úplně odkrvil a byl mrtvolně šedý,“ říká Oscarina. „Po několika dnech se mi začala loupat kůže, nikdy jsem nezažila větší bolest,“ dodala.

Každý, kdo má alespoň základní znalosti o medicíně, tuší, že jakékoliv uměle vpravované látky do těla jsou velice nebezpečné. Proto bylo v 60. letech zakázáno dostávat injekčně do těla tekutiny, jako je silikon, olej a další. Tělo totiž následně vyvolává autoimunitní reakce a snaží se cizí látky vyloučit. Tím pádem vznikají vředy, změny barvy kůže, ale také odumírání tkání, takzvané nekrózy. Látky navíc tělem začnou migrovat, vstupují do krevního řečiště a napadají další orgány. Šíření infekce vede k septickému šoku, který může vést k amputaci infikovaných částí těla nebo až ke smrti.

Šílený zákrok, který Oscarina podstoupila, spočívá ve vtlačení kapalné látky, jako je silikon nebo minerální olej, přímo do půlky a boku klienta prostřednictvím injekční stříkačky. Není výjimkou, že „tupí lékaři“, kteří většinou nemají ani kvalifikaci, používají agresivní a levné látky, jako je beton či průmyslový silikon prodávaný v železářství. Po injekci zalepí ránu vteřinovým lepidlem, takže reakce na sebe nenechá dlouho čekat.

Jako jedna z mála měla Oscarina štěstí. Naštěstí poslechla své tělo a vyhledala lékaře, kterému se podařilo umělé látky z jejího těla dostat. I když se odborná veřejnost snaží informovat lidi, aby podomním chirurgům svá těla nesvěřovali, ilegální zákroky jsou stále častější. „Víte, sehnat si plastického chirurga načerno je u nás v Americe stejné jako shánět dealera drog. Každý se přes nějakého známého svých známých k někomu takovému dostane,“ vysvětluje dnes už poučená Oscarina, která se se svým příběhem rozhodla odstrašovat další zájemkyně o „vylepšování“ svého já.

Související články

Další články