Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Žena po těžkých porodech získala fobii ze sexu! Která z vás to zažila také?

těžký porod
Zdroj: MailOnline

Anglická matka Lucy Wyatt (34) z Essexu má sice dvě zdravé a krásné děti, ale jejich příchod na svět už by, bohužel, znovu zažít nechtěla. Jejich porod byl pro ni natolik traumatizující, že tuhle pohlednou ženu načas úplně připravil o sexuální život i fungující manželství. Jak se jí žilo s poporodním stigmatem?

Už první těhotenství na ní zanechalo následky, trpěla velmi vysokým únikem moči a bolestmi, bála se vůbec vycházet z domu, a při porodu se zkomplikovalo vše, co se dalo. Syna rodila neuvěřitelných 36 hodin a jako památka jí zůstalo nespočet stehů. Šití ale bylo natolik bolestivé, že si nemohla zpět z porodnice doma ani sednout. Přesto ale dokázala překonat trauma prvorodičky a s manželem počali druhé dítě.

Prvorozený syn Henry měl být ale jen předzvěstí toho horšího, co mělo Lucy čekat. Když po dvou letech rodila svou druhou dceru Emmu, trpěla poté na vyhřeznutí střev a stěn vaginy, což bylo pro ni nejen bolestivé, ale hlavně ponižující. U gynekologa pomoc nenašla, její doktor ji odbyl s tím, že poporodní bolesti jsou normální a nechuť k sexu cítí každá čerstvá matka.

Pro Lucy a jejího manžela Johna (38) tak kompletně skončil sexuální život, který znovu začal po roce díky sérii operací, které Lucy vrátily zpět do života. Mladá matka se totiž po velkém ostychu konečně svěřila místnímu sdružení matek a s jejich pomocí si sehnala nového porodníka a gynekologa, kteří se o Lucy dokázali řádně postarat.

Máte taky zkušenost s gynekologem, který vaše sexuální nebo poporodní problémy odbude jako maličkost? Jak je vidno, je třeba se i s tak choulostivou věcí svěřit úplně neznámým lidem a pomoc přijde snadněji, než si myslíte.

Související články

Další články