Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřeli ve stejném věku: Do legendárního klubu 27 se zařadila i Monika Potokárová

Herečka se zařadila do klubu 27.
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
Úmrtí
Talentovaná slovenská herečka Monika Potokárová, která v pondělí spáchala sebevraždu, se zařadila do legendárního Klubu 27, kam patří několik světových umělců, jež odešli z tohoto světa ve stejném věku - ve 27 letech. Je až neuvěřitelné, kolik toho tito mladí umělci před svou smrtí dokázali. Stejně jako Monika, která patřila k nejobsazovanějším herečkám Slovenského národního divadla.

Do nechvalně proslulého Klubu 27 se začaly řadit špičky hudebního světa v roce 1969. Během dvou let zemřelo několik slavných hudebníků, které spojoval stejný věk, tedy 27 let. Byli to Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin a Jim Morrison

V roce 1994 k předčasně zesnulým talentům přibyl zpěvák kapely Nirvana Kurt Cobain a v roce 2011 do něho vstoupila soulová zpěvačka Amy Winehouse Ta byla nalezena mrtvá ve svém londýnském bytě. Taktéž jí bylo 27 let.

Životopisec Kurta Cobaina a Jimiho Hendrixe Charles R. Cross upozorňuje i na Richeyho Edwardse, textaře a kytaristu kapely Manic Street Preachers. Ten zmizel 1. února 1995 ve věku 27 let a od té doby ho nikdo neviděl. Předpokládá se, že je mrtvý.

Každý z těchto umělců byl považován za génia ve svém oboru a přesto, že všichni zemřeli tři roky před třicítkou, jejich jména zná každý a jejich hudbu dodnes vyhledávají miliony lidí po celém světě.

Do Klubu 27 od pondělí patří i slovenská herečka Monika Potokárová, která si v bytě, kde žila s o dvacet let starším manželem hercem Robertem Rothem zřejmě podřezala žíly. Talentovaná především divadelní herečka, která patřila na Slovensku k nejobsazovanějším, spáchala z neznámých důvodů sebevraždu.

I když před smrtí mluvila o svých depresivních rolích, se kterými vždy stoprocentně splynula, důvod, který ji dovedl k tak strašlivému činu, znala jen ona sama.

Související články

Další články