Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřela dabérka Mufa a hvězda Ordinace: Zuzana Skalníková byla televizní legenda

+ Dalších 12 fotografií
Smutná zpráva
Do hereckého nebe odešla další z nenahraditelných osobností. Zuzana Skalníková (†69) přes 30 let dabovala plyšáka Mufa z dětského pořadu Studio Kamarád. S jejím hlasem tak vyrostly generace Čechů. A kromě stálého angažmá v pražském divadle Minor byla i hvězdou Ordinace v růžové zahradě.

Zuzana Skalníková (†69) odešla do hereckého nebe. Smutnou zprávu přineslo divadlo Minor, kde Skalníková dlouhá léta působila.

Do pamětí televizních diváků se Skalníková zapsala rolemi v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj nebo Expozitura. Ikonický je pro ni ale plyšák Muf ze Studia Kamarád, jemuž přes 30 let propůjčovala svůj hlas.

Podle původního záměru tvůrců dětského pořadu přitom Muf vůbec neměl mít skřehotavý hlas. Jenomže Skalníková měla na konkurzu takovou trému, že ze sebe nic jiného vydat nedokázala. Tvůrcům se ale zalíbila, a tak práci dostala.

Kromě herectví a loutek byla i vášnivou výtvarnicí, zároveň působila v Českém rozhlase, kde namlouvala pohádky i příběhy pro dospelé.

Mohlo by vás zajímat

Další články