Představitel policisty z kultovního seriálu zemřel dnes ve večerních hodinách. Smutnou zprávu uveřejnila jeho vnučka Léna Brauner na sociální sítí i s fotografií z doby Brabcovy největší slávy. „1.9.2017 večer ukončil svou životní pouť Vladimír Brabec. Vzpomeňte si na společně prožité chvíle. Popřejte svobodu a mír jeho duši. Děkujeme všem, kteří v posledních letech pomohli svou přítomností nebo myšlenkou. Rodina Brabcova“.

Loni v červnu Brabce navždy opustila jeho manželka Naďa. Byli spolu 60 let, ale rozdělila je nemoc. Už několik let trpěla Alzheimerovou chorobou, která ji na jaře 2015 dostala do psychiatrické léčebny. Nemoc se zhoršovala, až paní Naďa podlehla mozkové mrtvici. Vladimír Brabec měl v posledních letech vážné problémy se srdcem a bolestmi nohou.

Kromě role v kontroverzním seriálu se Brabec díky svému výraznému proslavil jako hojně obsazovaný dabér. Slyšet jste ho mohli jako svérázného plukovníka Pottera v legendárním americkém seriálu MAS*H či v Pánovi prstenů, kde daboval už postaršího Bilba Pytlíka. Svůj hlas propůjčil také Jamesovi Bondovi v době, kdy jej hrál Roger Moore.