Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zemřel návrhář Oscar de la Renta, jehož šaty udělaly z lolitky Emmy Watson svůdnou dámu

Zemřel návrhář Oscar de la Renta, jehož šaty udělaly z lolitky Emmy Watson svůdnou dámu
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie

Ještě před několika týdny vytvářel úchvatné svatební šaty pro manželku George Clooneyho. Módní návrhář Oscar de la Renta, oblíbenec prvních dam, zemřel ve věku osmdesát dva let.

De la Renta zemřel podle Daily Mail ve svém domě v Kentu, Connecticutu. Přestože příčina smrti zatím nebyla určena, v roce 2006 mu lékaři odhalili rakovinu. Jednatelé firmy Alex a Eliza Bozenovi uvedli, že de la Renta zemřel obklopen rodinou a přáteli.

V roce 1960 jeho oblečení začala nosit Jackie Kennedy, krátce nato založil návrhář svou vlastní značku a jeho modely si oblíbily první dámy, jako třeba Nancy Regan, Hillary Clinton nebo Michelle Obama. Úžasné šaty, které vždy dokázaly podtrhnout charisma nositelky, si oblíbily ženy i v Hollywoodu.

V roce 2010 v jeho modelu zazářila Emma Watson (24) na londýnské premiéře filmu Harry Potter a relikvie smrti, jeho róby často nosily Penélope Cruz, Nicole Kidman, Audrey Hepburn nebo Cameron Diaz.

Poslední velkolepé dílo předvedl de la Renta, když stvořil svatební róbu pro právničku Amal Alamuddin, která se 27. září v Benátkách provdala za George Clooneyho. "Nedovedla jsem si představit, že by to, co si představuji, mohl zachytit někdo jiný než Oscar," uvedla Amal.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy