Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zemřel Jan Tříska. Podlehl zraněním po záhadném pádu z Karlova mostu

+ Dalších 8 fotografií
Herec Jan Tříska, který v sobotu za nevyjasněných okolností spadl z Karlova mostu do Vltavy, v noci na dnešek podlehl svým zraněním. Bylo mu osmdesát let. Známý herec zemřel jen dva dny před natáčením nového filmu Na Střeše.

Jan Tříska podlehl těžkým zraněním v Ústřední vojenské nemocnici, kam ho po podivném pádu převezli. Stále není jasné, zda herecká hvězda skočila z mostu dobrovolně, či šlo o nešťastnou náhodu. Tu však včera Třískův herecký kolega Jirka Mádl

„Honza Tříska byl v perfektní kondici a těšil se na velikánskou roli. Poslední měsíce nežil ničím jiným. Představa, že by přiletěl z Kalifornie, absolvoval kostýmní zkoušky a šel ukončit život, je naprosto hloupá. Vymstil se mu jeho rituál návštěvy Karlova mostu, který dělal před natáčením každého nového filmu. Prosím, nedělejte z tohoto výjimečně milého a inteligentního člověka blázna. Myslete na Jeníka a držte mu palce, prosím. Kdo věří, ať se pomodlí,“ uvedl na svém Facebooku ještě včera večer Mádl, který měl s Třískou nový film natáčet.

Jan Tříska emigroval do Kanady v roce 1977 a později se přestěhoval do Ameriky Tam si na role musel chvíli počkat, ale i tak se dokázal uplatit jako herec. Po roce 1989 se vrátil do Čech a v roce 1991 už exceloval v Obecné škole jako nezapomenutelný Igor Hnízdo.

Tříska patřil k nejtalentovanějším hercům 60. let a bezpochyby bude jeho osobnost na českém filmovém plátně chybět. Herec Jan Tříska si mimo jiné zahrál ve filmech jako Horem pádem, Jedna ruka netleská, Želary, Na samotě u lesa, nebo Bastardi 3.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy