Luděk Hrzal, který se svou moderátorskou kariérou začínal na Evropě 2, oznámil tragickou informaci na svém facebookovém profilu. S Jiřím byli dlouhá léta přátelé, a tak prožívá tuto ztrátu velmi intenzivně.

Bohužel je dost možné, že fotograf umíral v naprosto neharmonickém prostředí. Sám moderátor Hrzal uvedl, že 17. května mu Jirka napsal zprávu plnou nespokojenosti a smutku. Na dotaz jak se vede, odpověděl fotograf dost negativně. Přiznal, že jeho pracovní život se sice ubírá tím správným směrem, ovšem co se týká partnerského soužití, není to zrovna zalité sluncem. Partnerka Jana trpěla silnou žárlivostí, když Jiří při své práci fotil krásné ženy, sama ovšem žila bohatým nočním životem, ve kterém nechyběl alkohol a veselí.

Luděk Hrzal dokonce tvrdí, že Jana fotografa opustila a začala žít s Honzou, přítelem, za kterým společně jeli. Portál blesk.cz uvedl, že Jiří napsal krátce před svou smrtí Luďkovi: „Pokud se zítra neozvu, jsem mrtvej." Skutečně se tak stalo a Jiří Blahoslav Bláha se už nikdy neozve. Otázkou zůstává, jestli se fotograf neutrápil a nezemřel smutkem z krachujícího vztahu.