Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zeman odmítl ocenit Gabčíka a Kubiše, kteří před 75 lety zabili Reinharda Heydricha!

Zeman odmítl ocenit Gabčíka a Kubiše, kteří před 75 lety zabili Reinharda Heydricha!
Zdroj: profimedia.cz
Slovenský prezident Andrej Kiska měl podle informací týdeníku Respekt společně s prezidentem Milošem Zemanem v úmyslu ocenit dva parašutisty, Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 75 lety provedli úspěšný atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tuto iniciativu ovšem Pražský hrad odmítl. Mluvčí Jiří Ovčáček tvrdí, že tvrzení se nezakládá na pravdě.

"Tým Andreje Kisky navrhl, aby každý prezident vyznamenal jednoho parašutistu. Kiska Gabčíka a Zeman Kubiše. Mělo k tomu dojít na vzájemném setkání k této příležitosti. Jedním ze zvažovaných míst byl pražský kostel sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, kde se oni a další bojovníci po útoku ukrývali a nakonec zde po krvavé přestřelce zemřeli," informuje Respekt

Prezident Slovenské republiky Andrej Kiska měl v úmyslu společně se svým českým protějškem Milošem Zemanem (72) ocenit parašutisty Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše. Podle informací z dobrých diplomatických kruhů oba dva prezidenti jednali o tomto tématu dvakrát, ale z akce nakonec sešlo kvůli nezájmu z české strany.

"Nikdy k tomu z Prahy nepřišla pozitivní odpověď," řekl dobře informovaný diplomatický zdroj. Respekt dále tvrdí, že příčinou odmítnutí Miloše Zemana může být jeho špatný zdravotní stav. Mluvčí Zemana Jiří Ovčáček tvrdí, že muselo dojít k nějakému nedorozumění. "Jde o brutální lež šířenou Bakalovým Respektem. A. Kiska takový návrh nepředložil!" dodal mluvčí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy