Jmenuje se Thomas Knights a celé mládí trpěl tím, že měl na nose pihy a na hlavě mrkev. A pak se z něj stal módní fotograf a řekl si: „Tak, teď to všem vrátím.“

Thomas je totiž Brit a zrzavost má tedy pochopitelně v genech. A šel a začal fotit další zrzouny a najednou z toho byla fotosérie s názvem Red Hot, která dostává holky do kolen. Jenže záměr celého focení byl úplně někde jinde. Ostatně nechme mluvit samotného autora.

„Zrzaví lidé zažívají šikanu a mají jakési společenské stigma. Červenovlasí pihovatí muži nejsou nikdy zobrazování jako alfasamci, všimněte si, že ve filmu je vždy zrzavé dítě terčem posměchu, dospělý zrzavý muž je vždy slabé povahy. Je to stereotyp, který je všude kolem vás, copak vy jste neviděli Harryho Pottera, například?“ uvažuje Thomas.

„Chtěl jsem ukázat, že zrzaví muži jsou velmi sexy, nafotil jsem proto zajímavé muže na vrcholu sil, jeden z mých modelů je i britský olympijský vítěz (ve skoku dalekém) Greg Rutherford. Já jsem v mládí docela trpěl, beru to jako jistou formu rasismu. Zrzky jsou obecně považovány za krásné a smyslné, ale kdo tohle řekne o muži s červenými vlasy? Chtěl jsem to změnit.“

V Británii je nyní podle posledního průzkumu 20 milionů lidí, kteří mají v sobě „zrzavé“ geny, ale Thomasovi nepózovali jen Angličané, své modely našel i v USA. Jen škoda, že mu v jeho fotosérii chybí momentálně nejžádanější muž na světě. Ten má taky červené vlasy, a když byl dítě, tisk si z něho utahoval právě proto, že je zrzavý. Dokonce se o něm říkalo, že pravého otce má někde jinde.

Správně. Dokud bude princ Harry (29), který má konečně v obličeji neoddiskutovatelnou podobu otce Charlese, naživu, bude jasným důkazem, že zrzouni jsou zatraceně sexy. Harryho přece chceme všichni!