Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zázrak! Chlapec strávil tři roky v zajetí islamistů: Nyní se konečně setkal s matkou

Zázrak! Chlapec strávil tři roky v zajetí islamistů: Nyní se konečně setkal s matkou
Zdroj: Twitter
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Emad Mishko Tamo je jezídský chlapec ze severního Iráku. Bylo mu 9 let, když jeho město napadli islamisté. Vojáci Islámského státu si z jezídských žen dělají sexuální otrokyně a muže zabíjí. Rodině malého Emada se podařilo na poslední chvíli utéct, on už to ale nestihl. Zbytek jeho rodiny dostal azyl v Kanadě a jeho matka si roky myslela, že je mrtev.

O tři roky později bylo město osvobozeno iráckými jednotkami a fotky zuboženého Emada se objevily na sociálních sítích. Lidé začali snímky sdílet, až se fotka chlapce dostala ke Stevu Mamanovi. To je podnikatel původem z Maroka, který založil spolek na záchranu žen a dětí z míst obsazených Islámským státem. Díky svým kontaktům se nakonec dostal k Emadově matce a rodina začala bojovat, aby se chlapec dostal k nim do Kanady.

"Když jsem viděl jeho fotku, začal jsem okamžitě jednat a tlačit na kanadské úřady, aby se Emad mohl setkat s matkou na kanadské půdě," říká Maman.

Nakonec se vše podařilo a Emad se po třech letech v zajetí setkal se svou rodinou. Po přistání chlapec poděkoval Kanadě za azyl. "Je důležité, aby se takovéto příběhy šířily dál a dávaly lidem naději," dodal Maman, který už zachránil přes 150 lidí ze spárů IS.

Ačkoliv malý Emad na fotkách září nadšením, bude dlouho potřebovat pomoc psychologů, aby se aspoň trochu vyrovnal s traumaty, která si zažil.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy