Vzpomenete si, co jste dělali, když vám byly tři roky? My jsme asi pomalu objevovali svět, snažili jsme se chodit bez pádů a hráli jsme si na písečku. To malý Triston Gailey (3) je jiný kalibr. Ve svém nízkém věku surfuje, šplhá po lezecké stěně a vůbec sportuje, co to dá.

Blonďatý andílek se poprvé na prkno položil (chcete-li postavil), když mu byly dva roky společně se svou tehdy šestiletou sestrou. Plavání ve vlnách na desce se mu ale tak zalíbilo, že se mu jeho otec rozhodl koupit vlastní prkno a naučit ho surfovat.

„Je to jedno z nejlépe koordinovaných tříletých dětí, které jsem kdy viděl,“ uvedl pyšný pan Gailey, který ještě dodal, že všechny sporty, které zkusí, na svůj věk ovládá bravurně.

Tříletý Triston umí plavat, miluje horolezectví od doby, kdy měl ještě plenky, jezdí na skateboardu a zbožňuje fotbal. Na kole jezdil bez pomocných koleček už ve 2,5 letech a dalším dovednostem se učí. I když by se to mohlo zdát, pan Gailey tvrdí, že svého syna do žádné z vyjmenovaných aktivit nenutil a nikdy nutit nebude. „Chci jen dělat všechno, co chce dělat on. Je mi jedno, jak dobrý je. Jde mi jen o to, aby ho to bavilo,“ dodal Gailey.