Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Závislost jménem chilli? 5 důvodů, proč jsou lidé s "plechovou hubou" vlastně feťáci

Závislost jménem chilli? 5 důvodů, proč jsou lidé s "plechovou hubou" vlastně feťáci
Zdroj: archiv
Předchozí Další
Milujete ostrá jídla? Tak si podejte ruku s prvním feťákem, kterého potkáte na Hlaváku.

Pokud jste milovníci exotické kuchyně a vaši blízcí se vám smějí, že máte "plechovou hubu", měli byste si uvědomit, že jste pravděpodobně závislí na alkaloidu kapsaicinu.

Vysvětlíme vám proč.

1) Pálení v ústech způsobuje bolest, na kterou tělo reaguje uvolňováním přirozených analgetik – endorfinu a dalších endogenních opiátů, které nám dokážou vytvořit stav podobný heroinové jízdě.

2) Lidé, kteří propadli pálivému, dobře vědí, že poté, co pozřou jídlo s dávkou chilli, zažijí stejně příjemný pocit štěstí, euforie a přívalu energie jako na drogách, po sportu nebo po sexu.

3) Stejně jako feťáci také milovníci ostrého jídla jsou k dávkám kapsaicinu stále tolerantnější a na stupnici pálivosti musejí stále přidávat.

4) Ostré jídlo zrychluje srdeční tep, povzbuzuje krevní oběh a roztahuje kožní kapiláry. Člověk po něm cítí podobně příjemnou úlevu jako po sauně.

5) Kapsaicin prokrvuje také sliznici úst, a to včetně chuťových nervů. Ostré jídlo nám proto nejen více chutná, ale sníme ho i víc.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy