Pětapadesátiletá Holanďanka navštívila svého lékaře s opravdu unikátním problémem. Stěžovala si totiž na to, že neustále zažívá nechtěné orgasmy, které prý začínají na velmi neobvyklém místě – v noze.

Orgasmy se vždy dostavovaly bez zjevné příčiny pětkrát až šestkrát denně. „Jakoby cestovaly mojí levou nohou nahoru do pochvy. Je to přesně ten stejný pocit, jako když dosáhnu orgasmu při sexu,“ uvedla pacientka.

Ačkoliv řadě jiných žen by se to možná líbilo, dotyčné Holanďance tyto orgasmy byly nepříjemné. „Cítila se kvůli tomu opravdu hrozně,“ uvedl neuropsychiatr a odborník na psychofarmakologii sexuálních funkcí Dr. Marcel D. Waldinger.

Testy nakonec odhalily jisté rozdíly mezi nervy levé a pravé nohy ženy. Byla-li její levá noha stimulována elektrickým proudem, dostavil se spontánní orgasmus. Nešťastná Holanďanka proto dostala injekci anestetika přímo do nervu, který z nohy přijímá smyslové informace – což orgasmy zastavilo.

„Nerv, který registruje smyslové informace z nohy, vstupuje do míchy na stejné úrovni jako nerv, který registruje informace z pochvy. V tomto případě došlo k tomu, že kvůli poškození drobných nervových vláken v levé noze ženin mozek neobdržel informace z nohy, ale z pochvy, a po nějaké době už mezi nohou a pochvou přestal úplně rozlišovat. Zjednodušeně řečeno rozhodl, že každý impuls přicházející z nohy, ve skutečnosti pochází z pochvy,“ vysvětlil Dr. Waldinger.

A co vy? Chtěli byste také mít takový problém, nebo vám úplně stačí vaše standardní orgasmy?