Fakt, že se zastupitelé na svých jednáních často rádi a dobře baví, je věc veřejně známá. Během diskuzí a hlasování mají evidentně někteří z nich spoustu času věnovat se například konzumaci chlebíčků či užívání omamných a psychotropních látek.

Důkaz o tomto nešvaru, který si oblíbil zvláště jeden ze zastupitelů desátého pražského obvodu, vyplul na povrch v pondělí. Někdejší zastupitel za TOP 09 Martin Uhlíř, který se mediálně proslavil již v červnu roku 2012, kdy právě v rámci TOP 09 veřejně kritizoval ministra Kalouska a v přímém přenosu v pořadu ČT Hyde park následně spáchal podle diváků pořadu politickou i mediální sebevraždu, perlil i během pondělního jednání!

Uhlíř se nejprve několikrát domníval, že mu nefunguje hlasovací zařízení a mikrofon, a tak se o slovo začal hlásit způsobem, který není úplně obvyklý.

Když mu nebylo po několikáté vyhověno, aby mohl promluvit do pléna, porušil zhruba 5× jednací řád a následně ze zasedání utekl.

„Dle mého názoru jste pod vlivem nějakých omamných látek a mrzí mě to. Pane kolego, takhle nemůžete chodit na jednání zastupitelstva, věřte tomu,“ pokáral jej několikrát otcovsky starosta Bohumil Zoufalík. „Poprvé v životě jsem konfrontován s opilým zastupitelem a nevím, co mám dělat,“ projevil následně své rozladění.

Pro lepší představu vám předkládáme část přepisu zvukového záznamu s údajně zfetovaným zastupitelem!

Starosta (k Uhlířovi, který se snaží zmocnit mikrofonu): Pane Uhlíř, můžete si sednout? Ale vážně, můžete si sednout?

Místostarosta: Přihlaste se řádně!

Uhlíř: Mně nefunguje zařízení…

Místostarostka: Prosím, zkontrolujte panu Uhlířovi zařízení.

O pár minut později vstupuje nepřihlášený Uhlíř do projevu dalšího zastupitele…

Zastupitel: Pane kolego, děkuju (Uhlíř přichází k řečnickému pultu a snaží se vstoupit do příspěvku dalšího zastupitele)

Starosta: Pane kolego Uhlíři, zbytečně z toho nedělejte panoptikum, běžte si sednout na svoje místo, až budete mít slovo, já vás vyzvu.

Uhlíř: Pane starosto, občané Prahy 10. Tady se jedná o radnici v řádu sedm miliónů korun.

Starosta: Vy jste se naučil hezky tři slova, děkuju, ale pojďme kousek dál.

Zastupitel: Pane kolego, já musím souhlasit s kolegou Richterem, už to zboží neberte!

Uhlíř: Jaké zboží? Jaké zboží nemám brát?

Starosta: Vypadáte, že jste buď pod vlivem alkoholu, nebo pod vlivem drog, pane kolego.

Uhlíř: Mně přijde toto zastupitelstvo jako panoptikum, já s vámi souhlasím. Přijde mi jako panoptikum.

Tak takhle nějak se u nás v Kocourkově píší dějiny…