Herec a brzy také bezdomovec Bolek Polívka (63) si nikdy neměl připustit k tělu servírku Marcelu Černou. Alespoň to tvrdí lidé, kteří pro mima dlouho pracovali na jeho dluhy zdecimované farmě v Olšanech.

Redaktor eXtra mluvil s jedním z nich a ten nám pod příslibem anonymity popsal, co předcházelo pádu na samotné dno: „Začala šetřit, ale na tom nejhorším místě. Začalo to před pěti lety, vyházela původní zaměstnance a dohodila si tam kamarády, navíc naprosto neprofesionální,“ říká číšník z Brna, který u Bolka strávil bezmála čtyři roky, a pokračuje: „Na farmě se vždycky muselo šetřit na zimu, přes kterou nejsou kšefty a jezdí tam jen pít lidi od Bolka z divadla. Dělá se na to celou sezonu, aby se v zimě vyžilo. No a najednou peníze nebyly, protože ona je vzala a koupila na druhém konci Olšan barák, a že nebylo na výplaty a topení, to neřešila,“ nebere si muž servítky.

Marcela prý byla mezi kmenovými zaměstnanci velmi neoblíbená: „Nešlo o to, jak dře Bolka, to je jejich věc, ale třeba jejich děti, ty umějí perfektně ukrajinsky, pořád je hlídala chůva a Marcela hýřila. Kdyby se od ní tenkrát nenechal uhnat, všechno to snad dopadlo dobře. Ona ty poslední dva roky už situaci dost nechávala vyhnít a čekala, že se Bolkovi kamarádi postarají a on od nich sežene peníze. Jasně, viníků je určitě víc, ale kdyby tam nehospodařila ona, mohlo být dnes všechno jinak.“

Situace je pro Polívku v současnosti velmi špatná. Do soupisu pohledávek u Krajského soudu v Brně se přihlásila bezmála šedesátka věřitelů, kteří chtějí po mimovi a jeho podniku splatit faktury a úvěry v celkové výši 56 milionů korun.