Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zakladatelka fondu Šance onkoláčkům: S Dlouhovláskou jsme skončili, pak nabízeli úplatek

Zdroj:
+ Dalších 18 fotografií
byznys se zoufalstvím
Salon Dlouhovláska se považuje za jedničku v darování vlasů nemocným dětem. Dlouhovláska roky spolupracovala s Nadačním fondem Šance onkoláčkům. Na konci července NF Onkoláček spolupráci se salonem Dlouhovláska ukončil. Reportéři eXtra.cz kontaktovali zakladatelku nadace Lenku Klasnovou, zda by mohla vysvětlit, z jakého důvodu byla tato dlouholetá spolupráce mezi nimi a salonem Dlouhovláska ukončena.

Salon Dlouhovláska se v prvé řadě zaměřuje na poskytování kompletních služeb v oblasti kadeřnictví, vlásenkářské činnosti a prodlužování vlasů. Majitelé Petra Valentová a Petr Štál po čase rozjeli charitu. Podle svých slov vykupují vlasy od dárců, ze kterých následně zhotovují paruky z pravých vlasů pro nemocné děti.

Dlouhovláska několik let spolupracovala s Nadačním fondem Šance onkoláčkům. NF Onkoláček ovšem 27. 7. 2019 spolupráci s Dlouhovláskou ukončil. Zástupci Dlouhovlásky nicméně tvrdí, že tak bylo učiněno z jejich strany. Na otázku, proč už nespolupracují s NF Onkoláček, odpověděli: „Nechceme hromadit vlasy pro vlasy, ale chceme, aby ty vlasy skutečně pomohly.“

NF Onkoláček: Spolupráci s Dlouhovláskou jsme ukončili my!

Nadační fond Šance onkoláčkům vznikl 17. 12. 2014 se záměrem materiálně a finančně pomáhat dětem s vrozenými vadami, dětem s jiným závažným onemocněním, dětem v onkologické léčbě a až 2 roky po jejím ukončení.

Reportéři eXtra.cz kontaktovali zakladatelku Nadačního fondu Šance onkoláčkům Lenku Klasnovou s otázkou, z jakých důvodů a kdy ukončili spolupráci se salonem Dlouhovláska.

„Ukončili jsme spolupráci, protože už nesplňujeme požadavky, které si majitelé Dlouhovlásky nastavili. My jsme jim posílali vlasy, které byly 30 až 35 cm dlouhé. Pan Petr Štál mi volal s tím, že vykupují už jenom vlasy, které jsou 40 až 45 cm dlouhé. Takže jsem mu napsala, že se tedy rozloučíme,“ vysvětlila důvod ukončení spolupráce s Dlouhovláskou Lenka Klasnová.

„Paní Petra Valentová tuto informaci v prvopočátku netušila, protože jí to pan Štál nesdělil. My jsme následně navázali spolupráci s charitativním projektem Nové háro,“ dodává Klasnová.

Majitelka Dlouhovlásky nic netušila

Na začátku srpna majitelka Dlouhovlásky kontaktovala zakladatelku NF Onkoláček s tím, že se patrně museli splést, protože na sociálních sítích u příspěvku neoznačili Dlouhovlásku, ale Nové háro.

„Paní Valentová se ozvala s tím, že jsme se asi spletli, když jsme označili na sociální síti Nové háro místo Dlouhovlásky. Následně se spustila smršť, protože paní Valentová vůbec netušila, že došlo k přerušení spolupráce,“ komentuje situaci Lenka Klasnová.

Jak vypadala spolupráce NF Onkoláček a Dlouhovlásky?

„Naše spolupráce vypadala tak, že Dlouhovláska nám vždycky poslala nějakou částku na transparentní účet za vlasy, které jsme jim poslali. Rodiny se vždy ozvaly buď nám nebo přímo salonu Dlouhovláska,“ popisuje Klasnová.

NF Onkoláček obětí podvodu Dlouhovlásky

Majitelé Dlouhovlásky tvrdili NF Onkoláček, že to, co dětem posílají, jsou paruky z vlasů. „Paní Valentová po ukončení spolupráce usilovala o to, aby pokračovala,“ vypráví Lenka Klasnová. „Nešlo o věc, kterou bych rozhodla já sama. Ve správní radě nás je víc,“ vysvětluje Klasnová. „Urputnost paní Valentové nám začala být ale po čase divná,“ dodává.

Majitelka Dlouhovlásky nabídla Nadaci úplatek!

„Poslední konverzace byla, kdy mi paní Valentová nabízela 50 tisíc za to, že tu spolupráci zachováme. Nabízela mi to navíc hotově, že mi to přiveze, aby to nešlo na transparentní účet. To jsem samozřejmě odmítla. Přišlo mi to naprosto absurdní,“ říká Lenka Klasnová.

Podivné praktiky Dlouhovlásky ovšem ani tady neskončily. Jakkoliv byla spolupráce s Onkoláčkem zcela jednoznačně ukončena, salon nadále důvěřivým dárcům vlasů rozesílá certifikáty, na nichž stojí jméno nadace Šance onkoláčkům. O čemž paní Klasnová neměla ani ponětí. Zároveň se touto dnes již neexistující spoluprací Dlouhovláska i nadále bez uzardění chlubí na svých stránkách, čímž samozřejmě případné dárce klamou…

PRVNÍ ČÁST REPORTÁŽE JSME PŘINESLI ZDE

ROZHOVOR S PODVEDENOU MAMINKOU JSME PŘINESLI ZDE

VÝSLEDKY ODBORNÉ EXPERTIZY PARUKY PRO ZUZANKU TRPÍCÍ ALOPECIÍ JSME PŘINESLI ZDE

ZKUŠENOSTI S DLOUHOVLÁSKOU POPSALA I DALŠÍ NESPOKOJENÁ MAMINKA

STÍŽNOSTI NA SALON DLOUHOVLÁSKA SE MNOŽÍ

MAJITELKA DLOUHOVLÁSKY PŘIZNÁVÁ, ŽE DOCHÁZELO KE KRÁDEŽÍM A ZÁMĚNÁM VLASŮ

DLOUHOVLÁSKA SVEDLA FALEŠNOU PARUKU PRO ZUZANKU NA VLÁSENKÁŘKU

SALON MÍSTO OMLUVY PŘIŠEL S OBVINĚNÍM MAMINKY

Máte zkušenosti s darováním vlasů či podobnou charitou a zažili jste při něm nestandardní situace? Kontaktujte nás na redakce@extra.cz.

Související články

Další články