Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg si vydělal za minulý rok pouhý jeden dolar? Ani trošku tomu nevěřte!

Vypadá skromně, ale zdání klame.
Zdroj: Profimedia

Jelikož se s akciemi Facebooku obchoduje na burze, musí společnost veřejně vykazovat své výdělky a platy zaměstnancům. Díky tomu jsme se mohli dozvědět například to, jaký plat si dává sám zakladatel a většinový majitel Facebooku, Mark Zuckerberg. A kolik to tedy je?

Za celý rok dostal pouhý jeden dolar, tedy zhruba 20 Kč!

Nemyslete si ale, že by to byl skromný chlapec, který pracuje úplně zadarmo. Takové legrácky šéfové velkých společností rádi dělají, aby to dobře vypadalo na veřejnosti, a totéž například dělal šéf Apple Steve Jobs, když byl ještě naživu. Je to prostě jenom stará dobrá propaganda.

Mark Zuckerberg nepotřeboval žádný plat, jelikož vlastní akcie. Jenom za minulý rok prodal akcie, díky kterým mu přistály na účtu 3 miliardy dolarů. To je v přepočtu téměř 60 miliard korun. Také byste nepotřebovali žádný plat, kdybyste měli ročně tolik peněz, že byste je nedokázali utratit ani za několik životů, ne?

Kromě toho měl za rok také benefity v hodnotě 653 tisíc dolarů. Mezi těmi jsou započítávány náklady na občerstvení, benzin do aut, osobní řidiči, ochranka nebo cestování soukromým letadlem.

Takže ne, Mark Zuckerberg není zase tak skromný chlapec, jak by to mohlo vypadat.

Související články

Další články