Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Zabiják z Nového Zélandu vraždil kvůli tomuto andílkovi (†11): Víme, kdo to je!

Zabiják z Nového Zélandu vraždil kvůli tomuto andílkovi (†11): Víme, kdo to je!
Zdroj: Twitter
Předchozí Další
+ Dalších 20 fotografií
Krveprolití jako msta
Čtyři útočníci v čele s Brentonem Tarrantem (28) rozpoutali v pátek na Novém Zélandu krvavé peklo. V mešitách Al Noor a Linwood ve městě Christchurch zemřelo 49 muslimů, dalších 48 vyvázlo se zraněními. „Bílý terorista“, jak se Tarrantovi začalo přezdívat, popsal důvody bestiálního řádění v obsáhlém manifestu. Jedním z nich je i smrt švédské holčičky Ebby Akerlund (†11), kterou v roce 2017 ve Stockholmu zavraždil islámský radikál. „Potom se všechno změnilo,“ napsal Tarrant.

Pomsta za vraždu Ebby Akerlund (†11). I to byl jeden z důvodů, proč se Brenton Tarrant (28) rozhodl zaútočit na muslimy v novozélandském městě Christchurch

Krvavá jatka rozpoutal v pátek v mešitách Al Noor a Lindwood. Útok, při němž zemřelo 49 muslimů a další desítky utrpěly zranění, osnoval ještě se dvěma muži a jednou ženou. Všechny je už zadržela policie. Tarrant běsnění vysílal živě na sociální síti, neštítil se ničeho, ani střílení do mrtvol.

Tarrant sepsal 74stránkový manifest, v němž do detailu rozebíral, proč se chystá vraždit nevinné. Smrt dívenky ze Švédska byla podle jeho slov rozhodujícím okamžikem.

"Ebba Akerlund všechno změnila"

Jedenáctiletá Ebba Akerlund byla jednou z pěti obětí islámského radikála. Neúspěšný žadatel o azyl z Uzbekistánu Rakhmat Akilov (39) 7. dubna 2017 s ukradenou dodávkou najel do davu v rušné stockholmské ulici Drottninggatan. Hlásil se k fanatickému Islámskému státu Tehdy se dostala na přetřes i údajná neschopnost úřadů, Akilov měl být totiž už v roce 2014 ze Švédska deportován zpátky do Uzbekistánu.

"Vůbec první událostí, která ve mně započala zásadní změnu, byl teroristický útok ve Stockholmu ze 7. dubna 2017. Už jsem se nadále nemohl k násilí otáčet zády. V něčem byl tentokrát rozdíl. A ten rozdíl byla Ebba Akerlund... Ebba šla ze školy za svojí maminkou, jenže ji zavraždil islámský útočník," napsal Tarrant ve svém manifestu.

Mladičká dívka však nebyla jediným člověkem, za něž se Tarrant dle svých slov mstil. "Tohle dělám proto, abych pomstil stovky, dokonce i tisíce mrtvých, kteří v Evropě kdy kvůli přistěhovalcům zemřeli. Abych pomstil otroky, kteří byli v Evropě zotročeni muslimy," dodává "bílý terorista".

Související články

Další články

Nejnovější kauzy