Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Za vraždu seniora padl rozsudek: Dívky si odsedí 15 a 7,5 let ve věznici s ostrahou

Dívky musí zaplatit půl milionu korun synovi zavražděného jako náhradu
nemajetkové škody.
+ Další fotografie
Devatenáctiletá Andrea Hrubá si za loňskou vraždu seniora odpyká 15 let, její kamarádky o polovinu méně, tedy 7,5 roku vězení. Pozůstalým musí dívky zaplatit půl milionu korun jako náhradu nemajetkové škody. Rozsudek je nepravomocný.

Dívky, kterým bylo v době vraždy 18, 17 a 16 let, na svou oběť zaútočily loni 13. dubna. Muže v jeho bytě nejprve napadly slovně a pak fyzicky. Kopaly do něj, tloukly ho a údajně ho jedna bodala do hrudníku, zad a břicha nožem. Nůž jí prý podala její kamarádka. Nakonec muže udusily polštářem. Pak se snažily založit požár, aby zahladily stopy.

„Bylo prokázáno, že bodaly všechny tři dívky. Z popisu skutku je zřejmé, že se vražda vymyká. Délka utrpení oběti byla extrémní. Obzvláště trýznivě provedená vražda kvůli postupnému ubití a ubodání,“ uvedl soudce v odůvodnění rozsudku.

Navíc musí dívky zaplatit půl milionu korun synovi zavražděného jako náhradu nemajetkové škody. Hrubá má navíc od soudu nařízeno ochranné léčení kvůli zneužívání drog a alkoholu.

Mladší dívky byly v době činu podle policie na útěku z výchovného ústavu, ve kterém dříve pobývala i nejstarší z nich. Nyní jsou všechny tři ve vazbě.

Mohlo by vás zajímat

Další články