Od včerejška je modelka a blogerka Nikol Moravcová (29) lynčována davem ekozáchranářů a morálních spasitelů všech zvířat na celé planetě. A co vlastně Nikol udělala tak příšerného? Umlátila palicí bílého nosorožce, aby si z jeho klu mohla udělat náhrdelník na party? Honila se snad s lukem a šípy po Africe a lovila ohrožená zvířata, aby si je mohla vystavit jako trofej nad svůj gauč? Ne, Nikol se vyfotila v zábavním parku s delfínem.

Jedna obyčejná fotka s delfínem a plebs na sociálních sítích má o zábavu postaráno zase na měsíc dopředu. Okamžitě po uveřejnění fotky na sociální sítě se na Nikol vrhl dav nejspíše vegetariánů a veganů, kteří patrně podle komentářů žijí někde v chýši uprostřed pralesa, živí se kořínky, neslaví Vánoce, chodí bosí a po většinu času jedí vzduch omaštěný větrem.

Olej do ohně se rozhodla přilít i lesní žínka, ekoložka a matka všech zvířat Martina Gebarovská. „Já si vždycky myslím, že tohle už máme vyřešené a jasné, mám za to, že to už všichni chápeme a v dnešním světě počítačů jsme dostatečně informováni. A pak na mě jednou za čas, třeba jako dneska ráno, vyskočí tohle a mně se zase oči zalily slzami.“

Jistě že k této slečně se okamžitě začaly přidávat desítky lidí, kteří doposud nevěděli, co si o tom mají myslet. Ale konečně přišel někdo adorovaný, kdo dal těmto bezduchým stvořením impulz a ukázal jim tu správnou cestu.

Nelze popřít fakt, že je delfínům samozřejmě lépe ve volné přírodě než v akváriu. Ale lynčující dav by si měl uvědomit další věci. Nikol na fotce nepojídá delfíní maso, nepotahuje si z jejich kůže gauč nebo polštáře. Udělala si prostě výlet do Dubaje, kde zašla do zábavního parku a vyfotila se s delfínem. Stejně tak jako stovky tisíc dalších lidí. Proč by ji za to lidé, kteří jistojistě navštěvují se svými ratolestmi cirkusy, kde jsou na tom zvířata mnohem hůř, měli vláčet sociálními sítěmi?

Pokud se někdo rozhodne k takto morálním komentářům, nechť o Vánocích nejí kapry, nechodí do cirkusů, vůbec vlastně nejí maso a živí se z vody, popřípadě zeleniny. Vsadíme se, že nejeden komentující má doma alespoň jeden pár bot z pravé kůže. Ale ono se to mnohem lépe kritizuje lidem, kteří nejdou vidět.

Když pominulo tohle šílenství, objevilo se další. A to ohledně toho, jak se Nikol k celé situaci vyjádřila. Nejdříve se snažila vysvětlit, že pokud se to někomu nelíbí, ať fotku nelikuje a nesdílí.

Jenomže s hlupáky debatovat nelze. Tak prostě zvolila druhou cestu. Začala vtipkovat na téma „maso z delfínů“, a co jí také zbývá? Na hrubý pytel, hrubá záplata.