Lee Ryan a Antony Costa se setkali na konkurzu na chlapeckou skupinu se Simonem Cowellem. V roce 2000 se Antony Costa a jeho další kamarád Duncan James rozhodli založit vlastní skupinu, do které přijali i Leeho Ryana. I přesto, že vše fungovalo dokonale, tři členové byli málo, a tak uspořádali konkurz na čtvrtého člena, jímž se stal Simon Webbe.

V roce 2001 vydali debutový singl All rise, který okamžitě začal bodovat v hitparádách. První album pojmenované po úspěšném singlu vydali tentýž rok před Vánoci a brzy se ho prodalo 1,5 milionu jen v Británii.

Kluci spolupracovali s Eltonem Johnem. Železo se má kout, dokud je žhavé, a tak v roce 2002 přišlo druhé album a o rok později hned třetí. I tato alba se setkala s nebývalým úspěchem a z chlapců rázem byly hvězdy. Jenže každý chtěl něco jiného, a tak se v roce 2004 dohodli na pauze, přišla deska největších hitů a každý si šel svou cestou.

S největším úspěchem se setkal Simon Webbe, který vydal úspěšné a hitové desky a dokázal, že má na to fungovat i sám bez ostatních členů.

Ostatní se také věnovali hudbě či herectví, ale začali pomalu upadat v zapomnění, a proto musel přijít comeback. V roce 2009 byl ohlášen návrat, nový singl, deska a reprezentace na Eurovizi.

Nic už ale nebylo takové jako dřív. Pět let bylo dlouhých, fanynky vyrostly, kluci dospěli, Duncan a Lee se přiznali k homosexualitě, a tak museli začít doslova od začátku. O to se snaží prakticky dodnes, ale můžou jen vzpomínat.