Stalo se to tak trochu národní senzací. Neznámá osoba pracující na švýcarském Úřadu vlády začala na internet dávat své velmi odvážné až pornografické fotografie, z nichž některé vznikly přímo v úřadu. Riskovala a když ji kontaktovala média, prozradila jim, že má neustále strach, že bude nakonec odhalena. Ale risk ji očividně vzrušoval.

Jakmile se ovšem zpráva o tajemné úřednici dostala do všech švýcarských médií i do televize, nakonec spadla klec a byla odhalena. Zjistilo se, že jde o sekretářku na Úřadu vlády, jejíž jméno nebylo prozrazeno a média ji označují pouze jako A.

Slečna A. dostala výpověď i přesto, že se bránila tím, že fotografie zveřejňovala pouze na svém soukromém účtu a v soukromém čase. Tiskový mluvčí vlády měl ale pro média jiný názor a řekl, že státní zaměstnanci by měli zveřejňovat na internetu pouze fotografie, které by se nebáli kdykoli ukázat kolegům, dalším zaměstnancům nebo nadřízeným.

Třeba se tajemná A. nebála?

Mluvčí vlády také potvrdil, že žena zveřejňovala tajně fotografie už nějakou dobu, ale začali se případem zabývat, až se celá věc stala mediální senzací.