Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Z téhle romantiky se vám udělá šoufl: 5 nejkýčovitějších míst jen pro milence

Všechno je tu boží!
Zdroj: Profimedia.cz
Večeře na bílé pláži, bungalov v háji kokosových palem, azurové moře… tohle jsou snad ta nejkrásnější místa, kam je možné jet celoročně na dovolenou. A i tomu největšímu skeptikovi se tu z všudypřítomné romantiky zatočí hlava.

Podívejme se daleko za hranice Evropy do míst, kde se zastavil čas a žije se tady a teď. Idylka, průzračné moře, azuro, luxus, klid, usměvavé tváře, to všechno patří k téhle pětici míst, která se řadí mezi ta nejromantičtější na zemi.

Ostrov lásky Tahiti

Někdy se mu také říká ostrov srdce a snad každému, kdo na něm někdy byl, se při vzpomínce na něj vybaví tanec tamních žen. Ladné pohyby boků mají erotický podtext, ale zároveň souvisejí s historií Polynésie. Evropští kolonizátoři tance na více než sto let zakázali a ženy tančily potají.

Tahiti, to není jen běloskvoucí písek. Ostrov je vulkanického původu, takže se tu najdou i pláže s černým pískem. A přímo na nich stojí tolik známé dřevěné bungalovy, z nichž je to do čirého moře co by kamenem dohodil.

Význam tu mají i všudypřítomné květiny. Když někde potkáte domorodku s květinou za pravým uchem, znamená to, že je nezadaná. Když má květinu vpletenou do vlasů, dává tím najevo, že máte zelenou!

Ostrov Svatá Lucie

Karibiku, souostroví Malých Antil, se skrývá malý ráj na zemi, ostrovní ministát Svatá Lucie. Tahle perla romantických míst je skrz naskrz provoněná kokosovým olejem, kakaem a rumem, které se odsud vyvážejí. Představte si, jak sedíte v jedné z vyhlášených restaurací přímo na pláži a při západu slunce večeříte čerstvé plody moře. No nezní to úplně pohádkově?

Ostrov plodnosti Cozumel

Tenhle ostrov patří Mexiku a kromě toho, že tu romantika přímo odkapává, je rájem potápěčů. Údajně sem jezdí mexické ženy, které mají problémy s početím, Cozumel je totiž spjat s kultem bohyně plodnosti Ixchel. Velkou úlohu ale nejspíš hraje božská příroda, klima a soukromí, které rezorty párům poskytují.

Mindoro

Tento pátý největší ostrov Filipín je sice Mekkou zamilovaných, ale je jedním z mála, který ještě neberou útokem tisíce turistů. Pokud o Filipínách uvažujete, zaujmout by vás na tomto ostrově mohlo letovisko Coco Beach, kde leží pás luxusních rezortů. Tenhle kokosový ráj má ale mrazivou historii, žili tu totiž lovci lebek, kteří se bavili tím, že napichovali hlavy mrtvých nepřátel na kůly. Oni tu tito domorodci sice žijí i dnes, ale tuhle kratochvíli si už naštěstí odpouštějí.

Maledivy

Tak tohle je klasika, která v našem seznamu nemůže chybět. Pravda, je trochu dražší, ale proč si je alespoň jednou za život nedopřát. Maledivy se rozkládají v Indickém oceánu a tvoří je tisíce korálových ostrůvků. Břehy omývá křišťálová voda, pláže pokrývá jemný bílý písek, a jestli patříte mezi milovníky podmořského života, do tohoto ráje na zemi se naprosto zblázníte.

Související články

Další články