Fotky naší hlavy státu z poslední doby musely zaujmout i ty, kteří se módě běžně nevěnují. Nutno však říci, že tato pozornost není vzhledem k jeho postavení příliš žádoucí.

Miloš Zeman (69) se zřejmě rozhodl, že nás nepřestane překvapovat. K jeho slavným bonmotům teď přidal ještě zcela nový prezidentský styl oblékání, který jsme se v následujícím textu pokusili pochopit a rozebrat.

1) Nechce naštvat důchodce

Miloš Zeman se sám jistou dobu označoval jako „důchodce z Vysočiny“. Evidentně od toho nehodlá upustit ani v roli prezidenta republiky. Jeho módní variace tedy můžeme chápat i jako snahu této své charakteristice dostát a ani v nové funkci se nijak nevyvyšovat nad své vrstevníky.

2) Chce zapadnout

Abychom našeho nejvyššího činitele jen nekritizovali, musíme se zamyslet i nad možností, že se jedná o mistrně promyšlený tah. Miloš Zeman se možná po vzoru středověkých panovníků snaží v přestrojení za nuzáka vmísit mezi prostý lid a získat tak důvěrné informace o veřejném mínění. Háček je však v tom, že jeho tvář i vystupování jsou jaksi až příliš osobité a tento trik každý snadno prokoukne.

3) Razí trendy

Než naše nynější hlava státu zahájila svou cestu politikou, zastávala funkci tzv. prognostika, což je cizím slovem v podstatě to samé, co kartářka nebo jasnovidec. Ze současné garderoby pana prezidenta tedy můžeme prorokovat, že se vlastně jedná o jeho vizi budoucnosti. Možná se tak brzy budou oblékat všichni, protože na lepší nebude…

4) Poradci na dovolené

Není velkým tajemstvím, že velká část celebrit, které obdivujeme za jejich vždy dokonalý vzhled, se svěřuje do rukou různých stylistů a poradců. Tyto specialisty zajisté zaměstnává i prezidentská kancelář, ale je evidentní, že i oni si v letním období vybírají svou dovolenou. Jejich „svěřenec“ se tak mohl snadno „utrhnout ze řetězu“.

5) Prezident Zeman nemá styl

Miloš Zeman si s oblečením zkrátka nikdy moc hlavu nelámal. Jeho zastánci to sice mohou vykládat i jako jistý výraz upřímnosti, ale to příliš neobstojí. Jak jinak pochopit to, že na slavnostní akci přijde oděn jako chalupář? Je také možné, že náš prezident svůj styl teprve hledá. V tom případě si přejme, ať ho brzy někde vyštrachá.

Tento článek nám zaslal čtenář Vojta, kterému děkujeme. Máte také chuť vidět své dílo na eXtra.cz? Pište přímo šéfredaktorovi na pavel@extra.cz.