Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Z prodavače kebabu a pouličního veksláka až na vrchol! Josef Rataj je dnes nejžádanější popartový malíř v Česku

+ Dalších 5 fotografií
Josef Rataj (38) je průkopníkem pop-artu v Čechách, jeho cesta ale nebyla snadná. Snažil se uživit vekslováním, prodejem kebabu nebo hraček pro děti, které sám v dětství neměl. Dnes je z něj žádaný pop-artový malíř a umělec. Jeho díla uchvátila spoustu českých celebrit a jeho show je něco, co jste tady ještě neviděli. Více se dozvíte v rozhovoru EXKLUZIVNĚ pro eXtra.cz.

Umělec a průkopník pop-artu Josef Rataj si po létech těžké dřiny a sebehledání konečně plní sny. Jeho cesta nebyla snadná a vystřídal práce všeho druhu, byla kolem něj ale spousta lidí, kteří věřili, že to jednou dotáhne daleko, a vkládali do něj naděje.

Dnes, i poté, co se k němu zády otočilo nespočetně mnoho „kamarádů“, si umělec plní svůj sen a dostal se mezi popřední novodobé umělce v Čechách i na Slovensku. Vytvořil něco, co u nás ještě nikdo nedělá, a to speed painting neboli rychlomalbu a tanec. Jeho show zvedá lidi ze židlí a z jeho talentu jde mráz po zádech.

Spojil talentované mladé tanečníky, akrobaty, kaskadéry a vystupují pod názvem Coloursheroes. Zatímco Josef vytváří rychlomalbu, další členové tančí a celé to vytváří neuvěřitelnou iluzi. Malíř je na první pohled ovládá svými pohyby a vznikl z toho famózní koncept.

Spousta známých osobností má svoji podobiznu od Josefa Rataje doma v obýváku, a že jich není málo. Shopaholicnicol, Martina Pártlová, Agáta Prachařová, Ben Cristovao (30) a mnoho dalších. Jeho umění není jedinečné pouze v Čechách a na Slovensku, Josef Rataj je jedním z mála i v samotné Evropě, a to je opravdu velký umělecký úspěch.

Rozhodl se, že své nadání promítne i do světa módy, a začal dělat jedinečné bundy, které jsou konečně něčím jiným než jen bezduché cákance barvy. Nikdy žádná nebude duplikátní a počet kusů je také omezen. Kromě toho ale vytváří i trička, boty, čepice, kalhoty, cokoli, co mu přijde pod ruce.

Jeho ateliér se nachází na Vinohradech v baráku, kde se říká DriveHouse, což je privátní několikapatrová klubovna pro každého, kdo miluje umění jakéhokoliv druhu. Tyhle prostory jsou opravdu jedinečné a plné inspirací. Sám Josef uvedl, že je zde možnost také workshopů, akcí a nebo jen tak přijít a pokecat přímo se samotnými umělci, kteří v tomto baráku sídlí.

Na našem Instagramu jsme vyhlásili soutěž o jeden obraz od Josefa Rataje a dvě jedinečné bundy! Více naleznete ZDE.

Související články

Další články