Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Z Dejvic do špičky nad Karlínem. Mobilní vývojáři Ackee se stěhují a bude to velké!

Zdroj: ackee
Česká vývojářská společnost Ackee se přestěhovala do nových prostor v karlínském Danube House. Během pěti let se nadšenecká firma z dejvického univerzitního inkubátoru ČVUT vypracovala mezi nejvýznamnější technologické společnosti v ČR.

Společnost Ackee se během necelých pěti let stala jedním z leaderů na poli vývoje mobilních aplikací. Se současným sídlem o ploše 500 m2 a 50členným týmem patří mezi největší společnosti ve svém oboru v ČR.

„Všichni jsme se znali z Fakulty informačních technologií ČVUT, kde přednáším. Josef tehdy dělal doktorát a Dominik studoval. Začínali jsme velice skromně v kanceláři o velikosti dvanáct metrů čtverečních v inkubátoru ČVUT,“ popisuje vznik společnosti její CEO Martin Půlpitel.

Společnost se ale poměrně rychle přestěhovala do vlastních prostor. Již po dvou letech inkubátor mění za sídlo v pražských Dejvicích o ploše 160 m2. V té době také začala přijímat první zaměstnance

Mezi zákazníky společnosti je nejvíce startupů, avšak nechybí ani „etablované“ firmy. Služby programátorů z Ackee vyhledali např. DámeJídlo, T-Mobile nebo startup Babysitting.today usnadňující hlídání dětí, v kterém vlastní Ackee minoritní podíl. Dále společnost založila vlastní startup App4Fest, který dodává aplikace pro české a zahraniční filmové festivaly.

„Ze zahraničí máme v současné době přes třetinu zakázek. V letošním roce hodláme toto číslo ještě navyšovat,“ upřesnil spoluzakladatel Josef Gattermayer. Počinem k tomuto cíli bylo založení berlínské pobočky z kraje letošního roku, odkud bude Ackee skrze dceřinou firmu poskytovat své služby na německém trhu.

K letošnímu stěhování z Dejvic do Karlína se firma rozhodla především z kapacitních důvodů. Za své nové sídlo si společnost zvolila nejvyšší patro v karlínském Danube House. K dispozici má 500 m2 s terasou a výhled od Žižkovské věže po Pražský hrad. Exkluzivitu prostoru podtrhuje výška stropu, která dosahuje v nejvyšším bodě přes 8 metrů

„Špičatý tvar budovy nám připomíná, co jsme pro naše klienty - technologická špička. To se nám líbilo,“ dodává s úsměvem poslední ze tří zakladatelů Dominik Veselý.

Interiér byl vytvořen na míru podle architektonického návrhu studia VZ Architekti, který schvalovalo nejen vedení, ale i zaměstnanci firmy. Nechybí v něm proto mezi ajťáky populární stolní tenis, houpačka, relaxační prostory, tiché zóny nebo místnost s jukeboxem a šipkami pojmenovaná výstižně Non-stop Dominantu celého prostoru tvoří pět obřích písmen A C K E E, která jsou zakomponována jako funkční části interiéru.

Nové prostory představí Ackee oficiálně na otevírací party tuto středu. Svoji kulturu neortodoxní firmy si Ackee drží dodnes. Vrcholem programu na otevíracím večírku bude turnaj v legendární „mlátičce“ Mortal Kombat - videohře z devadesátých let - kterého se zúčastní mimo jiné Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy.

Související články

Další články