Vzácná choroba, kterou Britka trpí, se jmenuje Ehlersův-Danlosův syndrom. Darcey má tak volnější klouby, a tak se stane, že jí pořád něco vypadává a přeskakuje. Většinou se jí vykloubí rameno, prsty nebo kyčle.

Darcey má strach se i pořádně najíst, při kousání se jí totiž může vykloubit čelist. A tak už jí jen tekutou stravu, aby předešla katastrofě. Když si vykloubila rameno, musela dokonce podstoupit operaci. Největším trapasem byl pro ni první sex, vykloubila si při něm kyčel. A to se v tento okamžik nechce stát žádné puberťačce.

„Když jsem si vykloubila kyčel u sexu, tak jsem byla ještě mladší. Ze sexu máte strach i tak a je v tom věku hodně děsivý. I přesto jsem se snažila to zkusit a vše se zdálo být v pořádku. Najednou jsem ale slyšela hlasité lupnutí,“ řekla Darcey.

„Můj přítel ten zvuk neslyšel, a tak zprvu nechápal, co se děje. Jen viděl můj výraz v obličeji, vypadala jsem znechuceně, ale přitom mě to strašně bolelo. Jenže jsem nechtěla ranit jeho ego. Řekla jsem mu, ať mi dá chvilku, a odešla jsem do koupelny, abych si kyčel nahodila. A pak jsem se vrátila a pokračovali jsme,“ říká dívka.

Britka sama říká, že když nemá dobrý den, raději leží v posteli, aby si neublížila. Když má ale dobrý den, tak si něco vykloubí jen tak šestkrát. Nebezpečí na ni číhá všude, ať už si otevírá láhev, nebo jde na záchod.

Lékaři Darcey předpovídají, že se dožije maximálně 40 let. Těm ale dívka moc nevěří. Prý měla podle nich už být v 18 na vozíčku, ale pořád chodí. Dívka se postavila své nemoci čelem a nevzdává se.

Tato nemoc je podle všeho dědičná, protože jí trpí i bratr a sestra Darcey, ale nemají to tak vážné jako ona. Oba ale svoji nemoc umějí využít. Sestra pracuje u cirkusu a bratr je kaskadér. Darcey má ale strach, že jí v práci bude její hendikep překážet a nebude moct nikde pracovat na plný úvazek.