Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Výstraha od meteorologů: Česko čeká příval sněhu! Kdy mráz povolí?

Výstraha od meteorologů: Česko čeká příval sněhu! Kdy mráz povolí?
Zdroj: Profimedia
Minulý týden zasypal sníh Moravu a Slezsko, po víkendu se situace týká celé země. S prvním adventním obdobím přišel sníh a v pondělí ráno se s ním potýkali všichni. Český hydrometeorologický ústav vydal varování před tvorbou sněhových jazyků. To se týká hlavně řidičů v těchto oblastech: Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj.

Sníh se má držet až do úterního večera, poté se začne oteplovat a sněhové přeháňky vystřídá déšť Od středy nás čeká mírné oteplení. Jak tedy podle expertů z hydrometeorologického ústavu v následujících dnech bude?

Pondělí

Zataženo až oblačno, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, od severozápadu v Čechách a na Moravě v polohách pod 400 m i srážky smíšené nebo dešťové, zpočátku ojediněle mrznoucí. Srážky budou k večeru s výjimkou jihozápadu Čech ubývat. Nejvyšší teploty 0 až +4 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Nad 600 m se budou místy tvořit sněhové jazyky.

Úterý

Zataženo až oblačno, zpočátku místy, zejména na jihozápadě a západě, postupně na většině území občas sněžení. V Čechách od západu v polohách pod 600 m srážky smíšené. Nejnižší teploty +2 až -2 °C, na severovýchodě a východě při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -4 °C. Ze severu bude postupně přicházet teplá fronta, která ovlivní počasí i u nás.

Středa

Zataženo až oblačno, ojediněle déšť nebo mrholení, zpočátku v polohách nad 500 m srážky sněhové. Na horách srážky četnější a postupně většinou mrznoucí. K večeru ustávání srážek. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy