Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

VÝSTRAHA METEOROLOGŮ: Česko pokryje ledovka a přijdou velké mrazy!

VÝSTRAHA METEOROLOGŮ: Česko pokryje ledovka a přijdou velké mrazy!
Zdroj: profimedia.cz
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali dnes odpoledne výstrahu před náledím. Česko pokryje ledovka a teploty spadnou hluboko pod nulu. Nebezpečí hrozí hlavně v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji.

Výstraha meteorologů pro celé Česko platí od pondělní 15. hodiny až do úterních 9 hodin ráno. Vysoký stupeň nebezpečí platí především pro kraj Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský.

Výstraha nižšího stupně platí od pondělní 18. hodiny do 9. hodiny ráno pro Prahu a kraj Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Pardubický, Liberecký, Královéhradecký, Ústecký, Jihomoravský a kraj Vysočina

Do Česka přijde studený vzduch od severovýchodu a rapidně se ochladí. Teploty klesnou až na minus 11 stupňů. Na neošetřených silnicích se bude tvořit náledí. Proto dávejte na silnicích i chodnících velký pozor. Řidiči by neměli vyjíždět na letních pneumatikách.

Od úterý se navíc výrazně ochladí. Bude oblačno až zataženo, potrápí nás mrznoucí mlhy. Denní teploty vyšplhají maximálně na 1 stupeň a v noci můžou klesnout až na minus 11 stupňů.

Ve středu bude zataženo až oblačno, na celém území Česka bude pršet. Srážky můžeme očekávat i mrznoucí a bude se tvořit ledovka. Přes den se teploty budou pohybovat mezi 2 a 6 stupni, v noci ale klesnou až k minus 7 stupňům

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, postupně místy polojasno. Opět nás potrápí mrznoucí mlhy. Přes den teploty vyšplhají maximálně na 3 stupně. V noci klesnou až na minus 5 stupňů.

V pátek bude polojasno až skoro jasno. Ráno můžeme opět čekat mrznoucí mlhy. Teploty v noci můžou klesnout až na minus 10 stupňů. Přes den vyšplhají maximálně na 2 stupně nad nulou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy