Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Vybrané peníze pro matku paterčat: Děti je nedostanou, co s nimi rodina udělá?

Alexandra Kiňová (23) se stala matkou paterčat.
Zdroj: Profimedia.cz

Českomoravské asociace Klubů dvojčat a vícerčat pomohla rodině Alexandry Kiňové do startu s čerstvě narozenými paterčaty, ve sbírce se vybralo na 80 tisíc korun, ale z původního plánu, tedy nakoupit pro děti potřeby a hračky, sešlo. Proč?

Rasistické útoky na matku neberou konce a navíc se začínají stupňovat. Našli se i tací, kteří rodině vyhrožují násilím a dokonce plánují žhářský útok. Ten, který před lety proběhl ve Vítkově, kdy banda bezmozků vhodila nad ránem do bytu romské rodiny zápalnou láhev a nejvíce to odnesla malá Natálka.

Z obavy o život rodičů a hlavně dětí se tedy vybrané peníze použijí na nákup fólií do oken, aby k žádnému násilí nemohlo dojít. "Včera jsem mluvila s matkou paní Kiňové, která mi do telefonu četla úplně příšerný dopis. Mají strach z rasisticky motivovaných útoků. Lidí je hodně a pravděpodobnost, že se někdo do toho bytu strefí zápalnou lahví, je vysoká," řekla serveru Lidovky.cz zástupkyně asociace.

Zbytek peněz, které zbudou po nákupu fólií, dostane Saša Kiňová postupně, jak to bude výchova dětí vyžadovat. Jenže její rodina není jediná, která čelí hyenismu. Útoky se valí i na firmy a dárce, kteří rodinám pomohli. Napadána je již majitelka obchodu s kočárky, která rodině věnovala dva zánovní, a útoky očekává i další výrobce dětských potřeb, který rodině poskytne pět postýlek.

Lidé stále nechápou, že Kiňová nedostala o nic víc, než jí ze zákona náleží, jedinou pomocí navíc je poskytnutí nájemního většího bytu a druhá chůva, kterou ale zaplatí město Milovice ze svého rozhodnutí. Že někdo daruje matce Kiňové ze své vůle ať už peníze, nebo věcné dary je pouze soukromá věc konkrétní osoby a společnost nemá nárok tyto projevy dobré vůle jakkoliv negativně hodnotit, protože se to netýká státních, tedy společných peněz. Naštěstí se najde ještě dost přejících, kteří rekordní porod spontánně počatých paterčat berou jako zázrak, neboť šance, že se to znovu bude někdy opakovat, je v nedohlednu.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy