Veleúspěšný filmový hit Titanic měl premiéru přesně před dvaceti lety. Protagonisty hlavních rolí Kate Winslet a Leonarda DiCapria si dodnes veřejnost mylně pojí dohromady. A co že jste o tomhle romantickém slaďáku nevěděli?

Kate byla při natáčení „naostro“. Předpokládáme, že na světě není nikdo, kdo by Titanic neviděl. Proto tedy jistě všichni vědí, že druhá polovina filmu se odehrává ve vodě. Co ale veřejnosti zůstalo utajeno, je, že Kate při scénách ve studené vodě odmítla neopren pod šaty, aby scéna působila autentičtěji. Autentické to bezesporu bylo, ale Kate si odnesla zápal plic.

Kresba nahé Rose je skutečná Kate. Hlavní postava chudého mladíka Jacka má malířské nadání. Rose ho v jedné scéně poprosí, aby ji nakreslil. Vyobrazená kresba na papíře je skutečná Kate Winslet, která byla předlohou nikomu jinému než Jamesi Cameronovi. Nepózovala mu však nahá, ale v plavkách.

Jacka a Rose měli původně hrát jiní herci. V roli Jacka se měl původně objevit Matthew McConaughey (48) a místo Kate Winslet měla Rose hrát Gwyneth Paltrow (45). Herci hrající hlavní role Rose a Jacka už jsou tak zažití, že už si je jinak neumíme představit.