Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vražda dívky (†16) Afgháncem má drsnou dohru: Politici prosazují zákaz nočního vycházení migrantů

Zdroj: archiv
brutální mord
V noci 9. prosince se v rakouském městě Steyr odehrála odporná vražda. Teprve sedmnáctiletý imigrant z Afghánistánu byl zavřený v jednom pokoji s nejmenovanou dívkou. Když se do pokoje začaly dobývat matka a sestra oné dívky, skrz barikádu se tam nemohly dostat. Poté, co se jim podařilo do místnosti vejít, našly tam dívku mrtvou. Kromě ní se v místnosti nacházel i nůž a otevřené okno, jímž Afghánec uprchl. Některé z předních tváří rakouské politické scény teď požadují zákaz nočního vycházení pro migranty.

Teprve sedmnáctiletý Afgánec, který se o dva dny později sám přihlásil policii, tvrdí, že jeho přítelkyně zemřela jen nešťastnou náhodou. Pitva však prokázala, že dívka zemřela následkem bodnutí do plic. Tento případ rozhořčil některé členy Svobodné strany Rakouska, ti pak vznesli požadavek, aby migranti nemohli vycházet ven po osmé hodině večerní.

Svobodná strana Rakouska je považována za pravicově populistickou stranu. Vládne společně s lidovci, v jejichž čele stojí Sebastian Kurz, který má k migrantům velmi razantní přístup. K plošnému zákazu nočních vycházek migrantů se ale ještě nevyjádřil.

Návrh byl podpořen předsedou stranického klubu Johannem Gudenusem. Ten podle serveru idnes.cz vyzývá ke zvážení zákazu vycházení a k přemýšlení o opatřeních, díky kterým by se dal zákaz realizovat. Dodal, že vražda z devátého prosince je jedním z mnoha trestných činů migrantů, které nelze označit za izolované případy.

Související články

Další články