Altintasova rodina a spolubydlící jsou nyní podrobeni výslechu, aby byly odhaleny jeho motivy. Policie se snaží zjistit spojitost s extremistickými skupinami. Přistěhoval se do Ankary před měsícem a půl a žil v bytě se členem Gulenova hnutí, islámského náboženského hnutí.

Při vstupu do objektu spustil detektor kovu, ale Altintas se prokázal policejní kartou. Proto byl bez problémů vpuštěn dovnitř i se střelnou zbraní. Po popravení Andreje Karlova byl Altintas střelen do hlavy. Před smrtí vykřikoval, aby lidé nezapomněli na Sýrii. Karlov byl klíčovou postavou pro kontakt s opozičními jednotkami v Sýrii. Snažil se s nimi mírově vyjednávat.

Ruská vyšetřovací komise označila vraždu ambasadora za mezinárodní teroristický čin a poslala do Ankary své vyšetřovatele. Prezident Putin se nechal slyšet, že musí zjistit, kdo stál přímo za vrahem Karlova. Jeho vraždu označil za provokaci a sabotování vazeb mezi Moskvou a Ankarou a jejich společné snahy o usmíření konfliktu v Sýrii. „Na tohle je pouze jedna odpověď a tou je boj proti terorismu,“ uvedl vyjádření ruského prezidenta Daily Mail.