Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vrah ruského ambasadora Altintas patřil mezi povstalce! V galerii neměl se střelnou zbraní co dělat!

Vrah ruského ambasadora byl zbaven funkce již v červenci.
Zdroj: twitter
+ Další 2 fotografie
Mevlut Mert Altintas byl zbaven své policejní funkce kvůli červencovému vzbouření proti tureckému prezidentu Erdoganovi. Funkce tehdy bylo zbaveno na 8000 policistů. Otázkou zůstává, jak se tento trénovaný bývalý policista dostal do Karlovovy přítomnosti?

Altintasova rodina a spolubydlící jsou nyní podrobeni výslechu, aby byly odhaleny jeho motivy. Policie se snaží zjistit spojitost s extremistickými skupinami. Přistěhoval se do Ankary před měsícem a půl a žil v bytě se členem Gulenova hnutí, islámského náboženského hnutí.

Při vstupu do objektu spustil detektor kovu, ale Altintas se prokázal policejní kartou. Proto byl bez problémů vpuštěn dovnitř i se střelnou zbraní. Po popravení Andreje Karlova byl Altintas střelen do hlavy. Před smrtí vykřikoval, aby lidé nezapomněli na Sýrii. Karlov byl klíčovou postavou pro kontakt s opozičními jednotkami v Sýrii. Snažil se s nimi mírově vyjednávat.

Ruská vyšetřovací komise označila vraždu ambasadora za mezinárodní teroristický čin a poslala do Ankary své vyšetřovatele. Prezident Putin se nechal slyšet, že musí zjistit, kdo stál přímo za vrahem Karlova. Jeho vraždu označil za provokaci a sabotování vazeb mezi Moskvou a Ankarou a jejich společné snahy o usmíření konfliktu v Sýrii. „Na tohle je pouze jedna odpověď a tou je boj proti terorismu,“ uvedl vyjádření ruského prezidenta Daily Mail.

Související články

Další články