Agáta dnes opět v rámci pondělní šichty zvedala redakční telefon a bylo co řešit.

Největší množství telefonátů tentokrát bylo ze škol: „Já jsem utekl z hodiny kvůli tobě, Agáto,“ volal adolescent s tím, že s ní vždycky chtěl mluvit. Následně mu chtěla Agáta nadiktovat soukromý mail, ale to už byl chlapec vrácen z chodby do učebny, ale opět utíkal. V telefonu byl dokonce slyšet hlas učitelky, která nechápala, a neústupný telefonista, který byl nekompromisní: „Já mám prostě hovor, jdu na chodbu ještě.“

Zajímavý byl hovor ze severu Čech: „Dělám jak ko..t v call centru, chci do Prahy dělat taxikáře,“ hlásil Jarda s tím, zda mu může Agáta poradit. Dozvěděl se, že zkusit se má všechno, ale ať je připravený na to, že v hlavním městě se snaží uživit čtyři tisíce legálních a tři tisíce černých taxikářů. Jak to, že má takový přehled, nám poté zástupkyně šéfredaktora eXtra.cz odmítla vysvětlit.

A opět volali lidé a nabízeli různé „práskance“, jak říkáme „bonzům“ neboli zajímavým informacím na celebrity. Ty Agáta ochotně vyřizovala, jen v jednom případě umravnila dívku na druhém konci aparátu, že choulostivé informace ohledně NightWork má volat komukoli, jen ne jí.

Našlo se také šest zájemců a dokonce jedna zájemkyně o sex s Agátou. Tito byli se svou žádostí odkázáni na Jakuba Prachaře.

Agáta je stále v práci, ale píše své články. Zvedat vám telefon bude opět příští pondělí v deset ráno. Psát jí můžete na agata@extra.cz