Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Vodu na Slovensku nepoužívejte ani na mytí! Takové varování dostali Britové

Vodu na Slovensku nepoužívejte ani na mytí! Takové varování dostali Britové
Zdroj: profimedia.cz
Britové nejspíš na Slovensko jen tak nepojedou. Neměli by se tam totiž kde osprchovat. Voda z kohoutků totiž není pitná a neměl by si s ní nikdo ani čistit zuby nebo se mýt. Aspoň takové varovaní dostali Britové.

Slováci jsou v šoku! Britské listy varovaly své turisty před zeměmi, kde je nebezpečné pít vodu z kohoutku. Po boku Rumunska, Ukrajiny, Arménie, Bulharska, Chorvatska, Ruska nebo Maďarska se objevilo i Slovensko. Podle článku v deníku Daily Mail je tam voda z kohoutku nepoužitelná i na sprchování nebo k čištění zubů

Slovensko informace publikované britským listem rázně odmítá. "Na Slovensku máme ve veřejných vodovodech bezpečnou pitnou vodu, jejímž zdrojem je především podzemní voda," řekla pro portál Aktuality.sk mluvčí Úřadu veřejného zdraví Slovenské republiky Lenka Skalická.

Podle médií na Slovensku mají v zemi zásoby velmi kvalitní pitné vody například pod Žitným ostrovem Informace z Daily Mailu označili za zavádějící a poškozující pověst Slovenska.

Naštvaní jsou ale i čtenáři serveru Aktuality.sk a Topky.sk, které upozornily na článek o nebezpečné vodě. "Co to píšete? Slovensko má velmi kvalitní pitnou vodu. Například v Německu v některých hostelech se voda z kohoutku vůbec nedala pít," napsala jedna z čtenářek z Košic.

Podle čtenářů je nekvalitní voda právě z kohoutků ve Velké Británii a většina z nich si přeje, ať už Britové vypadnou z Unie Podle portálu Daily Mail jsou země s kvalitní vodou z kohoutku hlavně Česko, Německo, Švédsko, Itálie, Velká Británie, Řecko, Polsko, Francie a Španělsko.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy