Nikdo se nemůže shodnout na tom, kde by asi tak mohla být Jantarová komnata. Generace hledačů pokladů po ní pátrají už od druhé světové války. Teď přišli s další novinkou. Jantarová komnata by měla být podle nových informací v jednom z nacistických bunkrů v polských Mamerkách pod Wegorzewem ve Wyrminsko-mazurském vojvodství, a to chráněna tlustým betonem. Jenže jestli je to pravda, to zatím nikdo neví.

K bunkru už se vydali s georadarem, který odhalil skrytou místnost o rozměrech 3×2×9 metrů. A tam by se podle některých odborníků mohl tento skvost nacházet.

Během zimy 1944 údajně přijela k bunkru německá nákladní auta se silnou ostrahou, aby zde vyložila neznámý náklad. Obsah beden pak speciální jednotka wehrmachtu zapečetila. Podle polských médií se prý konečně objevily relevantní informace o zmizelé Jantarové komnatě a že stopy skutečně vedou do Mamerek.

Jestli tomu tak je, je zatím záhadou. Možná jde jen o tah na turisty, aby se do těchto končin vydali na výlet. Hledači pokladů se většinou nemůžou dohodnout, kde by to mělo být. A tak zase za pár měsíců určitě uslyšíme o nějakém jiném místě, kde stoprocentně bude Jantarová komnata.

Jantarovou komnatu v roce 1716 daroval ruskému caru Petru I. pruský panovník Bedřich Vilém. V roce 1941 ji Němci u Petrohradu demontovali a až do jara 1945 byla uložena v Königsbergu, dnešním Kaliningradu. Od roku 1945 po ní hledači pokladů neúspěšně pátrají, a to například v Krušných horách, na Šumavě či v Rakousku.