Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Vinnetou ho proslavil, ve skutečnosti ho herec Brice nenáviděl! 6 věcí, které jste o filmové legendě nevěděli

Vinnetou mu prý zničil život!
+ Další 2 fotografie
„Vinnetou mi zničil život,“ tak o své nejslavnější roli ještě před smrtí mluvil herec Pierre Brice. Kvůli ztvárnění náčelníka Apačů nedostával praktický žádné další role a z jeho stínu se mu nikdy nepodařilo vystoupit. Co dalšího jste o slavném herci nevěděli?

Brice se narodil ve staré šlechtické rodině ve francouzském Brestu. U tamního filmu nemohl prorazit, podařilo se mu to až v Německu natočením slavné série o Vinnetouovi. Na svoji roli sice rád vzpomínal, zároveň ale dodával, že mu Vinnetou tak trochu zničil život. Všichni ho měli zafixovaného jako náčelníka Apačů a získat jinou práci pro něho tak bylo obtížné. Měl pozoruhodný život, který skončil náhle v nemocnici po zápalu plic. Bylo mu 86 let.

Co jste o životě Pierra Brice nevěděli?

1. Už v deseti letech, když zrovna propukla válka, se přidal k partyzánům. Když mu bylo šestnáct, s falešnými doklady utekl z domova a přidal se k cizinecké legii.

2. Bojoval v Alžírsku a v Indočíně. Když se z války vrátil, začal se živit jako fotomodel – například pro obaly knih.

3. Před kamerou stál poprvé v roce 1954. Nejvíc točil v Itálii a Německu. Ve Francii nebo Hollywoodu se mu nedařilo, byl totiž dost podobný Alainu Delonovi, který byl ale talentovanější a podle režisérů měl větší charisma.

4. Když ve čtvrtém pokračování Vinnetoua zvaném Poslední výstřel (1965) zemřel, zvedla se mezi fanoušky vlna protestů. Producent proto musel slíbit, že mayovky se budou točit dál, i když je Vinnetou mrtvý.

5. Brice si sice stěžoval, že kvůli Vinnetouovi o jinou roli nezavadil, zato jeho seznam milenek se díky němu rozrostl. Ženy se mu střídaly v posteli, proto se dlouho nechtěl usadit. Až v roce 1977, když potkal krásnou blondýnu Hellu Krekel. Když umíral, jeho manželka Hella byla s ním.

6. Vinnetoua hrál Brice ve filmech i na divadle, s rolí nakonec seknul v roce 1986, aby se k ní v roce 1998 vrátil ve dvoudílném televizním filmu. Byl to ale obrovský propadák. Vinnetou podle scénáře nakonec nezemřel, ale ukrýval se v horách. Výkon sedmdesátiletého Brice byl v tomto filmu naprosto příšerný.

Mohlo by vás zajímat

Další články