Červen bude na Primě ve znamení pohřbů formátů VIP zpráv a Top Star magazínu, jak je diváci znali. Televize tak reaguje na dlouhodobě neuspokojivou sledovanost a obsah obou pořadů, které si podle řady mediálních analytiků některé redaktorky pletly s továrnou na skryté PR a tendenční reportáže.

Na Primu se podle našich informací v této souvislosti překvapivě vrací bývalá hlavní editorka večerních zpráv Zuzana Brzáková (27), která televizi opouštěla po interní krizi před dvěma lety společně s programovým ředitelem Petrem Vladykou, a soudě podle jejích následných více než jeden a půlročních „prázdnin“, stalo se tak s tučným odstupným a podepsanou mlčenlivostí.

Návrat Brzákové není dobrou zprávou zejména pro osazenstvo zmíněných pořadů, neboť Brzáková, jejíž pozice má být s oběma formáty úzce spjata, je známá svým odporem k řadě aspektů dosavadního obsahu obou pořadů.

Proslýchá se, že odchod Ivany Gottové (39) z týmu VIPek neznamená žádné podzimní překvápko v podobě nového formátu pro Ivanu, ta naopak opouští Primu definitivně. Těhotenství dále hodně usnadní pauzu reportérce Mirce Roubíkové, zbytek týmu se bude muset připravit na to, že je čas si hledat práci, nebo zásadně přehodnotit její obsah.

V průběhu odpoledne očekává redakce eXtra sebevraždu několika céčkových celebrit v čele s náhodnou kolemjdoucí a legendou vyprávění o legend o čtenosti jistého módního webu Nikol Moravcovou, která se měla v minulosti vehementně dotazovat, proč ji VIP zprávy ignorují, aby se dnes v průběhu dne ukázalo, že zjevy jako Marek Vít a další plejáda céčko až éčkových hvězdiček nebude mít na podzim v „novém“, pravděpodobně sloučeném formátu místo.

Vedoucí PR a komunikace televize Marie Fianová, která nám nepotvrdila, že Prima chystá na odpoledne zásadní tiskovou zprávu, ale informaci o akvizici Brzákové nakonec označila za správnou: „Ano, Zuzana Brzáková v nejbližších týdnech nastoupí zpět do týmu zpravodajství a publicistiky, a to na nově vytvořenou pozici šéfredaktorky společenské redakce. Další informace v tuto chvíli nechceme prozrazovat.“

Z formulace je zjevné, že dojde k reorganizaci na úseku vedení zpravodajství, protože sekci společnost měla doposud „pod sebou“ šéfka zpravodajství televize Jitka Obzinová (51), která už v minulosti s Brzákovou na Primě úzce spolupracovala.

Změny mají být zásadní. Otazník s vykřičníkem se údajně například vznáší nad moderátorkou Top Staru Ivou Kubelkovou (38) a několika stávajícími moderátory VIPek, které zjevně čeká po změnách, které mají koordinovat šéf pro Primu klíčové externí produkce Petr Erben a právě Brzáková, hodně chudé léto.

Primě gratulujeme a redakcím obou pořadů vzkazujeme, že máme plno, respektive na eXtra nejedeme skrytá píárka, a když píšeme o nulách, tak v duchu, v jakém si zaslouží, a ne jako o nadlidech, a to jenom proto, že jsou naši kamarádi nebo nám za to něco šoupnou.